[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Chorvatsko

29.8.2004 - 8.9.2004

Tentokrát jsem si dopřál dovolenou z trochu jiného soudku, než bývá obvyklé. Zcela klasické válení u moře to ale nebylo, po cestě jsme navštívili co se dalo a dokonce i jeden zdrcující výstup do hor se podařil.

Tento způsob dovolené je u mě poněkud netradiční, využili jsme příležitosti dostat se levně k moři. Dlouho jsem o tom uvažoval, ale nakonec jsem se rozhodl zkusit, co to se mnou udělá. Naštěstí byla celá akce zpestřena určitými poznávacími zastávkami natolik, že u moře jsme vlastně byli jenom pět dní.

Pláž na Makarské

Cílem cesty byla Makarská riviéra, oblíbené to místo řady turistů. Protože ujet 1000 kilometrů na jeden zátah by byl kousek hodný šíleného řidiče, celá cesta byla rozdělena na postupové úseky - do Hevízu k Balatonu, na Plitvická jezera a nakonec na Makarskou. Abych to všechno nematlal dohromady, a abych to nemusel napsat naráz, rozhodl jsem se to rozdělit do několika stránek.

 
  30.8.2004
První zastávka našeho putování byla poblíž Balatonu, v lázeňském městečku Hevíz. Zastávku jsme vyplnili hlavně povalováním se v otřesně teplé vodě termálního jezera.
Ze série Chorvatsko
 
 
  31.8.2004
Plitvická jezera jsou velká. Vlastně to původně bylo jedno jezero, vybavené vodou obsahující vápenec. Když se vápenec usadí, říkáme mu travertin. A když se ho usadí hodně, říká se tomu přehrada.
Ze série Chorvatsko
 
 
  3.9.2004
Nad Makarskou Riviérou se tyčí skalnatá hradba pohoříčka Biokovo. Zničení dvěma dny válení se na pláži jsme se rozhodli vystoupit na jeden z jeho vrcholů.
Ze série Chorvatsko
 
 
  5.9.2004
"Šumi šumi sem, šumi šumi tam", burácí nad vlnami, po nichž se řítí obrovská výletní loď. Sedíme na výběžku poloostrova na Makarské, na zbytcích dávného hradu a kocháme se.
Ze série Chorvatsko
 
 
  5.9.2004
Už jste někdy fotili pod vodou? Ne? Tak to zkuste, je to docela sranda. Taky se tím příjemně zabije čas u vody, kde stejně není co dělat.
Ze série Chorvatsko
 

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Biokovo Hevíz a Balaton Road trip směr Balaton U Balatonu Plitvická jezera

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček