[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Plitvická jezera

31.8.2004

Plitvická jezera jsou velká. Vlastně to původně bylo jedno jezero, vybavené vodou obsahující vápenec. Když se vápenec usadí, říkáme mu travertin. A když se ho usadí hodně, říká se tomu přehrada.

Pohled do údolí

Tak to je. A nyní jsme toto místo navštívili my. Mohu potvrdit, že místo je pěkné, rozlehlé, plné vodopádů a plné lidí. Voda je tam čistá a průzračná, asi díky tomu, že se tam nesmí koupat. Takže se tam koupe jenom málo lidí a obvykle jenom v noci, když je nikdo nevidí.

Křišťálově čistá voda Odrazy Vážka

Údolí je uzpůsobeno líným turistům, takže cesta tam se jede vláčkem firmy Mercedes, část cesty zpět potom lodí. Zbytek pěšky, ale to už otylí turisté ujdou. Mohou totiž často odpočívat, vymlouvaje se na to, že si musí vyfotit tento fantastický vodopád. Vodopády fotím málo, neboť většina z nich vypadá stejně a já už jsem nějaký kdysi vyfotil. Přesto tváří v tvář zázraku přírody jsem neodolal a vytvořil několik úchvatných snímků.

Vodopád Kaskády Mezi jezery

Celá cesta nám trvala asi šest hodin, ke konci už jsme vodopády ignorovali, bylo jich moc. Věřím, že to Vinetoua taky přestalo bavit a proto se vrhnul z toho vodopádu ...

Hevíz a Balaton - Chorvatsko - Biokovo

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Chorvatsko Liptovská Mara a Roháče Hola bratia, volá Fatra Hevíz a Balaton Makarská riviéra

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček