[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Makarská riviéra

5.9.2004

"Šumi šumi sem, šumi šumi tam", burácí nad vlnami, po nichž se řítí obrovská výletní loď. Sedíme na výběžku poloostrova na Makarské, na zbytcích dávného hradu a kocháme se.

Moře je klidné

Moře je klidné, nepočítaje tedy ten randál výletníků, na obzoru jsou pěkně vidět ostrovy Brač a Hvar, všude kolem pohoda. Hrad je trochu do kopce, takže tu nejsou tisíce lidí, které lze potkat dole ve městě. Ale ani tam to není tak hrozný, večer chodíme pravidelně prozkoumávat. Tohle je poslední povídání z Chorvatska, už jsem vás s tím beztak naotravoval dost.

Útesy kolem břehu Západ slunce nad Hvarem Noční život v Makarské

Moře je tady hodně pěkný a dost čistý, asi to bude hlavně tím, že občas fouká příhodný vítr, který všechno svinstvo odnese do Itálie. Zato na břehu svinstvo nemá co odnést. Kdo sešel kousek z hlavní promenády určitě ví o čem mluvím. Bude to asi hlavně tím, že na celou pláž (což je asi 10km) jsou dohromady tři záchodky. My jsme se nakonec shodli, že to bude taková chorvatská tradice, třeba ve Splitu holky hledaly skoro hodinu a nakonec si vyškemraly, aby je pustili za nekřesťanský peníz na pánský záchody.

Pouliční muzikanti hráli fakt dobře Úzké uličky ve Splitu

Ale jinak je tu fajn, zmrzlinu mají dobrou a moc na nás nešetřili, dva kopečky se stěží udržely na kornoutu. Taky večerní přístav má bezvadnou atmosféru, písničky, hospůdky, šplouchání moře, ... prostě paráda. No a to je všechno z Chorvatského putování. Konec a šmitec.

Biokovo - Chorvatsko - Podvodní foťák

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Chorvatsko Biokovo Dubrovník Road trip směr Balaton U Balatonu

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček