[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

O těchto stránkách

Dovolte abych se představil, jmenuji se Roman Hubáček, bydlím v Brně a pracuji jako programátor. Moje záliby se průběžně mění, v současné době nejvíc převažují fotografování, turistika zejména v kopcovatém terénu, kytara, běhání, lezení po skalách a volejbal. Asi bych měl vysvětlit, proč se tento web jmenuje po bobrovi. Je to celkem jednoduché, kdysi dávno jsem ve skautu dostal tuhle přezdívku a ještě pořád mi tak spousta lidí říká. Takže jsem to nenápaditě použil i pro název tohoto webu.

Autoři tohoto webu
Alice a já

Důvodů, proč jsem vyrobil tyhle stránky, je několik. Jednak jsem si z většiny akcí dělal zápisky, takže tady si je taky někdo může přečíst. Další problém, který chci těmito stránkami vyřešit jsou fotky. Před pár lety jsem si začal fotit digitálně, a to celkem intenzivně. Vždycky jsem se snažil fotky třídit a troufám si říct, že v nich mám dosud celkem pořádek. Ale i přes poměrně přísná kritéria výběru jsem nedávno došel k závěru, že to chce trochu jiný přístup než pouhou archivaci. Takže se snažím vybrat reprezentativní minimum, doplnit je nějakým textem a archivovat až výsledek. A přesně tohle je teď na tomto webu.

Výhled z Kriváně
Pro zpestření přidávám jeden obrázek z Vysokých Tater

Aby to nebylo všechno na jedné hromadě, stránky jsem roztřídil do katergorií - to je ta horní, oranžová lišta. Zatím se to celkem ustálilo, možná to ale nějak poměním, jestli mi nějaká kategorie přeroste přes hlavu.

Články přidávám, jakmile mám nějaký zajímavý materiál ke zpracování. Je málo pravděpodobné, že bych tady něco změnil vícekrát týdně, když se akce nakupí, stejně nemám čas psát zápisky a zpracovávat fotky.

Doufám, že se vám tady bude líbit a občas se sem zase vrátíte. Pokud by Vás něco zajímalo, nebo byste chtěli něco pochválit, zkritizovat nebo mi jenom napsat, odkaz na poslání mailu je v pravém sloupci.

Technické informace

Web je napsán v PHP tak, abych si co nejvíc usnadnil přidávání nových článků, obrázků a prostě čehokoli. Obrázky zmenšuji automaticky skriptem v perlu, který využívá na zpracování obrázků Irfanview. Ve starších článcích tuto úlohu zastával ImageMagick. Od poloviny roku 2006 jsem si udělal grafovadlo na průběhy některých horských tras, tedy výškový profil závislý na čase. Skriptík je opět v perlu a navíc v postscriptu - ukázka grafu je třeba tady.

Stránky ladím doma na Windows, Apachi a Firefoxu. Při větších změnách výsledek kontroluji na Internet Exploreru 6 a Opeře 8. Z legrace jsem zkoušel i různé textové klienty, výsledek byl dobře čitelný, obrázky si ale neprohlédnete. Kdo by to byl řekl. Jestli najdete nějakou chybku, budu rád, když mi to napíšete.

Na sledování aktualizací jsem vyrobil generátor RSS - seznamu změn na těchto stránkách. Pro sledování změn jsou různé nástroje, například v prohlížeči Mozilla Firefox je podpora pro načítání RSS v rámci záložek. Odkaz na tento seznam je v pravém sloupci každé stránky a taky tady:

 

Navigace

Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček