[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Hevíz a Balaton

30.8.2004

První zastávka našeho putování byla poblíž Balatonu, v lázeňském městečku Hevíz. Zastávku jsme vyplnili hlavně povalováním se v otřesně teplé vodě termálního jezera.

Večerní leknín

Dovolená začala relaxačně. Navečer jsem dorazili k Balatonu, abychom zjistili, co je pravdy na tom, že tam už není skoro žádná voda, a ta co zbyla, že je hrozně špinavá. Vody bylo dost, skoro nebylo vidět na druhý břeh, špinavá moc nebyla, asi foukalo od nás. Jakmile zašlo slunce, už nás u vody nic nedrželo a jelo se hledat kemp. Byl v Hevízu, a pěknej, dokonce i pračku měli v ceně. Nejlepší na něm bylo, že středem kempu tekla termální řeka. Rostly na ní dva druhy leknínů, co jsou na fotkách, modrý kvetly večer, červený ráno.

Ranní leknín

Termální jezero v Hevízu je pěkný, navíc ho šikovní Maďaři vylepšili tím, že na něm postavili hrad. V hradu bylo ústí termálních pramenů, takže voda tam byla nejteplejší. Původně jsem si myslel, že minimální doba vstupu na tři hodiny je hrozně moc, ale nakonec to bylo fajn. Hradem se dalo proplavávat, voda pěkně hřála. Navíc v hradu měli takový dřevěný límce, do kterých se dalo zavěsit a užívat si teplé vody. Ale byly za příplatek, jen jsem si je zkusil a už mě plavčík hnal. Jsou ti Maďaři ale ostražití.

Silueta hradu na Hevízském jezeru Hrad

Po obědě jsme odjížděli směrem na Plitvická jezera, za Vinetouem ...

Chorvatsko - Plitvická jezera

Užitečné linky:

Balaton na Wikipedii
Balaton na anglické Wikipedii - pěkná mapka

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Chorvatsko Road trip směr Balaton U Balatonu Fürdő, pékség a halászlé v Lipótu Makarská riviéra

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček