[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Bobři v zoo

10.6.2006

Kamarád mi půjčil na vyzkoušení jeho nový objektiv, nikoňácký ultrazoom 18-200mm. Tak dlouhé sklo žádné nemám, takže jsem využil situace a vyrazil do Zoo fotit zvířata.

Bobr evropský

Kousek od tygří hospody se nachází výběh pro bobry. Ti jsou noční zvířata, takže většinou jediné, co z nich jde vidět, je klubko spících chlupáčů v jejich doupěti. Nejinak tomu bylo i tentokrát, ale během koukání na hromadu placatých ocasů je jeden bobr zvedl a šup do venkovního výběhu. Tam se začal živit mrkvičkami, takže jsme si ho mohli snadno prohlídnout. Pěkný hlodavec, to se musí nechat.

Smutná liška Smečka kapibar Orel

V horní části zoo jsme byli nejdéle. V jednom velkém výběhu mají zebry, žirafy, pštrosy a jakési pakoně. Žirafy trpělivě natahovaly krky a doufaly, že vítr trochu přihne větve, aby si mohly kousnout. Docela zábava to pozorovat, jenom mě překvapilo, že žirafa se asi neumí postavit na zadní. Chybělo jí necelých deset centimetrů, ale musela počkat, až se větev ohnula.

Surikata Portrét zebry Žirafa se krmí

Druhá oblíbená část zoo jsou výběhy s kapibarami, tapírem a různými želvami. Hlavně tapír byl mazel, jak byli u plotu lidi, už si přišel pro podrbání. A jak slastně přivíral oči ...

Tapír si jde pro pohlazení Podrbat za ušima

Odkazy

Zoo Brno ... stránky Zoo, seznam zvířat a další

Nikkor AF-S DX VR 18-200mm f/3.5-5.6G IF-ED

Asi dva dny jsem si hrál s tímto pěkným kouskem. Objektiv má rozsah přepočítaný na kinofilm 28-300mm, tedy už velmi příjemný teleobjektiv. I když není moc veliký, už je to pořádný macek. Váží kolem 600g, vysunutý měří skoro dvacet centimetrů.

Subjektivně hodnoceno, kreslí velmi dobře v celém rozsahu. V dolní části rozsahu jsem ho mohl porovnávat s nikoňáckým záklaďákem 18-70mm. Výsledky byly prakticky stejné a velmi dobré. V oblasti pro tele jsem ho mohl porovnávat s levnou Sigmou 28-135mm, tam byly výsledky Nikonu podstatně lepší.

Trochu jsem si hrál i se stabilizací obrazu, výsledky jsou překvapivě dobré. Samozřejmě stabilizátor pomůže zejména u statických snímků. Pomoc je ale docela citelná. Pravděpodobně ale bude dost spotřebovávat baterky, v objektivu při zapnuté stabilizaci celkem divoce hučí.

Za takto krátkou dobu těžko soudit, ale první dojmy byly velmi dobré.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Výlet do zoo Zoo Praha Dobytí hanáckého Mont Blancu Zoo Praha Kroměřížské zahrady

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček