[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Výlet do zoo

22.5.2005

Výlet do zoo byl v plánu už nějakou dobu. Navíc jsem si minulý týden koupil nový objektiv, tak jsem měl ideální příležitost k vyzkoušení jeho kvalit.

Leopard

V brněnské zoo je spousta zvířat. Až se docela divím, že to všechno může fungovat, stačí si představit, kolik toho denně sežere takový medvěd. A takových velkých "potvor" tady mají celkem slušnou zásobu. Naštěstí od dřívějších dob, kdy byly celkem běžné železobetonové útulky, ušla zahrada dlouhou cestu. Velká zvířata se postupně stěhují do mnohem větších přírodních výběhů.

Jedno z mála aktivních zvířat Psoun prériový Chameleon

Krásné nedělní dopoledne vylákalo spoustu lidí ze svých brlohů, takže chodníčky mezi výběhy zvířat byly plné. Počasí však působilo na zvířata úplně jinak, takže se věnovala odpočinku někde ve stínu. Dokonce i piraně poplavávaly ve vodě jaksi unaveně.

Krokodýl Lama krotká Žirafa si pochutnává

Aktivních výjimek bylo jen pár. Maličké opičky vesele skotačily ve větvích, psouni se honili vyhrabanými tunýlky a papoušci vesele skřehotali. Nejaktivnější byl ale lední medvěd. Viděli jsme už z dálky, že jeho betonový budoár byl doslova obležen davy lidí. Medvěd se koupal. Jako pomůcku měl "plavací kruh" - starou pneumatiku - se kterou si hrál. Skákal, potápěl se, otřepával se jako pes. Lední medvědi prý snášejí pobyt v zoo poměrně špatně, takže je jen dobře, že si našel aspoň na chvíli nějaké rozptýlení.

Medvěd a pneumatika A potom pořádně protřepat Společné krmení

Doufejme, že se zahradě podaří pokračovat v nastoupených úpravách a postupně přemístit zvířata do trochu "lidštějších" příbytků.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Bobři v zoo Zoo Praha Dobytí hanáckého Mont Blancu Zoo Praha Kroměřížské zahrady

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček