[bobroviny.cz] (c) 2004-2022 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Dobytí hanáckého Mont Blancu

31.8.2009 - 4.9.2009

aneb jak dostat celé družstvo na Velký Kosíř. Alice píše: Jak už bylo oznámeno, rozrostli jsme se o dalšího člena Daníka. Od května jsme s ním podnikli několik výletů a na začátku září jsme se rozhodli vyzkoušet větší dovolenou.

Věžička Plumlovského zámku a kostel

Hledali jsme něco nedaleko od domova a nakonec vyhrál Plumlov, hlavně proto, že v jeho blízkosti se nachází vrchol zvaný hanácký Mont Blanc.

Originální název je Velký Kosíř a se svoji výškou 442 m.n.m. se jedná o nejvyšší horu Hané. Nebudu vás dlouho napínat a rovnou prozradím, že vrchol byl dobyt všemi členy družstva, ale po pořádku. Vyjeli jsme v pondělí a cestou se chtěli podívat na Malé Hradisko. Tak jsme zaparkovali, složili kočárek, nabalili všechny věci, probudili Dana a uložili ho do kočárku.

Před Plumlovským zámkem Po západu slunce v Plumlově Stoupání na Velký Kosíř

Poté Roman zjistil, že máme kriticky ušlé kolo na našem "novém" Punťovi (Fiat Punto zakoupený v únoru v bazaru, ale pamatuje už 11 let). Rozhodli jsme se neriskovat a raději hned zajet k nějaké benzínce kolo dofouknout. Takže jsme přesadili Daníka do auta, vybalili z kočárku všechny věci, kočárek rozložili a jelo se dál. Kolo nám naštěstí v blízké vesnici dofoukli ochotní zemedělci, takže použití hevéru nebylo potřeba.

V Plumlově jsme podnikli malý výlet po okolí a ubytovali se ve mlýně. Večer jsme šli k Plumlovské přehradě najít kamarádkou doporučenou restauraci s věhlasnou úpravou makrel. Restauraci jsme nenašli, takže jsme si dali u silnice smažáka a až za tmy došli zpátky.

Hned v úterý jsme se vydali na Kosíř, aby se nám na výstup nezkazilo počasí. Na vrchol vede spousta cyklostezek terénního typu (rozuměj šutry jako kráva) a tak kočárek dost drncal. Ale vzhledem k tomu, že Dan stejně ležení v kočárku nesnáší a většinou řve jako siréna, tak jsme kočárek použili k vývozu batohů a syna nahoru vynesli. Pobyt v šátku se mu naopak moc líbí, ale nosit ho se moc nelíbilo nám, protože už se chlap pronese. Vrchol Kosíře je opatřen bivakovací stříškou a vrcholovou knížkou.

Turista Lesní zákoutí Celý tým na vrcholu - Velký Kosíř (442m)

Ve středu jsme chtěli do Olomouce, ale nemaje dálniční známku, blížili jsme se k Olomouci okreskami, no a já navigovala. A jak jsme se blížili, tak jsem najednou zjistila, že se vzdalujeme (ale mohl za to neprůjezdný, rozkopaný kruhový objezd). Tak jsme pružně změnili plán a navštívili Svatý Kopeček. Dali jsme si výtečný oběd (v tichu, dítě spalo) a navštívili jsme ZOO (za velikého hluku, dítě celou dobu řvalo).

Katedrála na Svatém Kopečku Opice s mláďaty

Ve čtvrtek jsme chtěli na zříceninu Ježova hradu. Bohužel se ukázalo, že celá cesta vede po silnici, takže jsme došli jen do vesnice Hamry a tam to otočili. Od středy jsme také hledali nějaké otevřené potraviny. Obchodů jsme našli spoustu, ale otevřen nebyl ani jeden. Večer jsme byli hladem vyštváni do místního restauračního zařízení, kde jsme ochutnali specialitu s názvem smažená zmrzlina. Jak se následně ukázalo, jedná se o kopeček zmrzliny upravený ála řízek, tj. v trojobalu. Tak jednou to stačilo.

Nosál červený zvědavý Ursoň spící Nosál a lá Adolf Born

V pátek lilo jako z konve, tak jsme zamířili domů.

Pár odkazů

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Dan Miminko valí
aneb Křtinská padesátka
Konec léta na Sovinci Party time O rok víc

Nejnovější články

Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký" Kapitánčin deník 2 Kapitánčin deník 1 Velmi krátká recenze Dyje - než se do Nových mlýnů vlije

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2022 Roman Hubáček