[bobroviny.cz] (c) 2004-2022 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Hrady na Pálavě

6.8.2005

Každý výlet má svůj důvod. Tenhle byl jednoduchý, Bobr se zase po letech učí jezdit autem, takže volíme cíle v snadném dojezdu. Na to se Pálava přímo nabízí, od Brna je to slabých 40 kilometrů.
Píše Alice:

Vinice u Dolních Věstonic

Vzhledem k tomu, že již 23. rokem bydlím v Brně, považovala jsem za osobní ostudu, že jsem dosud nenavštívila Pálavu. A protože chtěl Bobr řídit, tak jsme se tam vypravili. Cesta probíhala hladce - hodně se zlepšil - jenom za Hustopečema při předjíždění traktoru jsme se chvíli řítili na protijedoucí auto, což mi vehnalo do svalů tolik endorfinu (nebo už i adrenalínu?), že jsem se z toho vzpamatovávala až do Pavlova (původně jsme chtěli vystopit v Dolních Věstonicích, ale Bobr nebyl k zastavení).

Poté se mě zeptal, že když jsem navigátor, tak určitě vím, kde je nejbližší pumpa, protože nám asi došel benzín. Což jsem samozřejmě věděla a polilo mě horko - nejbližší pumpa je v Hustopečích. Raději jsme vyrazili na zříceninu Děvíčky.

Alice na Sirotčím hrádku Sirotčí hrádek

Zřícenina je vskutku zachovalá, neboť místní se snažili a zdivu dopomohli pálenými cihlami z 20. století. Vzhledem k počtu návštěvníků hradu jsem se rozhodli pokračovat. Příroda je tu opravdu krásná, krajina skoro jako u moře - výhledy na nádrž Nové Mlýny, na vinice a vápencové skály.

Pokračovali jsme na Sirotčí hrádek, což je, podle mě, ještě pěknější zřícenina, neboť zdivo je původní. Bobra po cestě stihla lovecká vášen a honil hmyzáky. Já mezitím okukovala skály a nakonec jsem vymyslela takový zajímavý bouldřík. Pořád jsme se ujišťovali, že je to stup "jako kráva", ale bez lezaček to jaksi nebylo ono.

Luční koník Bobrovi to nedalo, aby si nezablbnul Výhled na Pavlov z hradu Děvičky

Na zpáteční cestě jsme prošli soutěskou a protože se připozdilo, cesty byly prázdné, což máme vždycky rádi. V autě se ukázalo, že benzín je, jenom nějak blbne měřák, takže jsme tlačit - stopovat - půjčovat kanystr nemuseli. Príma den.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Mezi kozy Okolo Třeboně Laa - Laázně

Nejnovější články

Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký" Kapitánčin deník 2 Kapitánčin deník 1 Velmi krátká recenze Dyje - než se do Nových mlýnů vlije

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2022 Roman Hubáček