[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Mezi kozy

26.8.2016 - 28.8.2016

Alice píše: Kdo by řekl, že jako nejlepší ubytování prázdnin Honzík ocení, když zapíchneme stan vedle kozího chlívku. To bylo tak ...

Zámek Lednice

Kluci chtěli ještě na konci prázdnin pod stan. Vyrazili jsme jen "za roh", na Pálavu. Jako zpestření jsem domluvila nocleh v srdci CHKO oblasti na tábořišti Klentice. Moje představy zahrnovaly romantiku mezi skalami, východ slunce nad stolovou horou a dopoledne výšlap turistickou stezkou.

Kvůli domluvenému tábořišti jsme pohrdli kempem v Dolních Věstonicích, kde jsme zaparkovali na koupání. Když jsme pak v podvečer na tábořiště dojeli, shodli jsme se s Romanem, že tam raději ne. Tábořiště je vlastně koňská farma s tradičním koloritem (a parkováním na silnici).

S Honzou plavem v Nových mlýnech Parník Honza a Kozisman Dan v ručníku

Tak jsme začali objíždět dostupné kempy, u Nových Mlýnů extrémně přeplněné, a nakonec to otočili do osvědčeného Apolla za Lednicí. Dorazili jsme až za tmy a projeli kempem úplně nakonec, kde bylo nejméně zalidněno. Stan postavili do kopřiv vedle plotu s tím, že ráno se kdyžtak přesunem.

Ráno vyhopsal Honzík ze stanu, že slyší mečení. Než jsme se vyhrabali, stihl si vybrat a nakrmit kozu (kterou pojmenoval Kozisman) a odmítl přemísťování stanu.

Apolónův chrám u Lednice Parky v Lednici Ala s vinným moštem Na zídce u vinice Výhled z Dívčího hradu

Protože bylo vedro na padnutí, vypravili jsme se koupat do lednických rybníků. Naštěstí nás řasa ani leklá rybka nevystraší. Odpoledne jsme se zadní brankou z kempu vypravili do Lednice. Cesta to byla dobrodružná, zvlášt část v rákosí, a k zámku jsme dorazili úplně vygrilovaní. Neměli jsme už sílu na nic dalšího, jen na zmrzlinu a ve vinárně jsem koupila vínový mošt. Kluci ho vypili ještě po cestě zpátky a vypadali s flaškou (klasická sedmička s viňetou) dost legračně.

Oheň u kostela sv. Linharta na ostrově v Nových mlýnech Vinice Opičky v kavárně

Když jsme odjížděli, Honza se s Kozismanem loučil dojemně. Dovolit mu delší chvíli a vezem si z dovolené na památku kozu.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Hrady na Pálavě Laa - Laázně Okolo Třeboně Korutany Alpenwander na Hochschwab

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček