[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Sázava

22.7.2005 - 24.7.2005

Když se nějaká akce vydaří, většinou si to přímo říká o opakování. Úspěšné splutí Ohře minulý rok vedlo k nápadu zkusit něco podobného znovu. Podle průtoků a vzdálenosti od Brna jsme vybrali Sázavu.

Typické sjíždění jezů

Letní řeky mají své charakteristické vlastnosti. Většinou moc netečou, spíš se tak líně povalují, stejně tak my na lodích, všude vládne klid a mír. Až na malé výjimky bývá slunečné počasí, které ale u vody dokážu přetrpět. Nás potkala právě ta malá výjimka, takže jsem si mohl první dva dny lebedit.

Úsek před Stvořidly - hlavně kličkovat Pohoda v kempu (Ledeč nad Sázavou) Marcela s Petrem vyplouvají

Vypluli jsme od Havlíčkova Brodu, posádky nováčků rychle našly nejlepší uspořádání a nabraly kurz po proudu. Čekaly nás zrádné jezy a dlouhé, smrtelné voleje. Brzy jsme nasadili klidné, rozvážné tempo a pomalu brázdili klidné vody. Z letargie do aktivity nás vytrhovaly jen četné jezy. Jejich sjíždění mělo poměrně typický průběh - rychlý nájezd do jezu, téměř okamžité uváznutí. Potom sestava různých poskoků a pokusů o uvolnění. To se buď podařilo, nebo musel někdo z posádky (samozřejmě já) vystoupit a zatlačit.

Hrad Ledeč nad Sázavou Lucka na houpačce Příprava nad jezem

Jediný trochu akční úsek byla pověstná Stvořidla. Za velké vody dosahuje obtížnosti WW3, za současného stavu potom kličkování mezi kameny a občas pohoupání na vlnách. Tato část nás natolik zaujala, že jsme ji ráno jeli ještě jednou.

Od Stvořidel jsme se už žádného překvapení nedočkali, až v posledním úseku, kde jsme našli houpačku. To bylo v neděli, jediný horký, slunečný den našeho putování. Přes veškeré úsilí se slunci nepodařilo vodu ohřát, takže koupele se podobaly šokové terapii. Brr.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Ohře Vltava Šplouchání na Svratce Dyje - než se do Nových mlýnů vlije Zámecká perla za humny

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček