[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Šplouchání na Svratce

2.4.2005

Sice to po minulém snowboardovém víkendu zní dost divně, ale tenhle víkend jsme jeli na vodu. Pod Vírskou přehradou pouštěli dost vody, aby celá akce nabyla na zajímavosti. Taky jsme měli s sebou několik nováčků, což také na zajímavosti neubíralo.

Kámen v peřeji

V poslední době sdělovacími prostředky prosakují různé zprávy o všelijakých utopencích, které hasiči loví z českých řek. Takže je celkem pochopitelné, že většina mého okolí se se mnou loučila, jako bych šel na popravu. Situace ale nebyla tak dramatická. Toky našich řek se celkem uklidnily, takže vody bude dost, ale ne příliš.

Nafukování lodi Teď to trochu houpne Klidná pasáž

Celou akci vlastně vymyslel kamarád Sam, který výhodně zakoupil nafukovací kánoi. My ostatní jsme si lodě půjčili a vyrazili vstříc vlnám, jezům a peřejím. Obtížná místa jsme zdolávali snadno, brzy se ale ukázalo, že občas bývá nebezpečí skryté. První si to na vlastní kůži vyzkoušel právě Sam. Sluníčko svítilo, řeka se kroutila a Sam s Radkou klidně klábosili. Tak se jim podařilo narazit do břehu a než se nadáli, už byli ve vodě. Studená koupel je rychle poučila, že polevovat v pozornosti se nemusí vždy vyplatit.

Nad jezem Sjezd Na vlně Zpěněná voda

Kromě dvou koupelí další začátečnické posádky se již cestou nic zajímavého nestalo. Takže si radši prohlídněte fotky z několika zajímavých jezů, které jsme si sjížděli. Vždycky to pěkně šplouchalo a skákalo, radost pohledět.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Sázava Ohře Vltava Svratka na Vysočině Zámecká perla za humny

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček