[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Dunajská Streda a Bratislava

21.7.2013

Alice píše: Malá víkendová akce pod stan (konečně po 5 letech!!). Podle internetu jsem vybrala Dunajskou Stredu, která byla nejblíž a v ceně ubytování měla i vstupné. Byla to dobrá volba, kemp u termálů byl dokonce volně propojen s areálem bazénů, takže se dalo jít koupat kdykoliv. Navíc u výpusti z pramene byl rybník a kolem něho udělaná písečná plážka, kde kluci stavěli přehrady a jezdili na klouzačce.

Dětský bazének - Dan a Honza

Celou sobotu jsme strávili v areálu, jediná slabina bylo jídlo. Roman se strašně těšil na halušky, které kvůli horku neměli, ale zato měli ostrý guláš a smažené příšernosti. Pak jsme naštěstí našli stánek s ovocem a zeleninou, na které jsme se vrhli jak po hladomoru.

Klukům se nejvíc líbilo v dětském brouzdališti, kde byla příjemně teplá voda a klouzačka ve tvaru draka. Honzík se dva dny osměloval klouzačku vyzkoušet a když našel odvahu a vylezl do půlky, tak se spustila sprcha shora. Stál tam a ječel a pak už tam nechtěl.

Dan ve stanu Ala s Danem na kruhu Honzík na písku Nábřeží Dunaje

V neděli jsme se šli ještě ráno vykoupat a kolem poledne odjížděli domů. Odjezd byl náročný a navíc nám přestal v autě ukazovat display na měření rychlosti. Později jsme přišli na to, že si kluci hráli s kolečkem na podsvícení. Další cesta probíhala vklidu a přes protesty posádky jsem se rozhodla udělat zastávku v Bratislavě. Ukázalo se, že bez mapy naviguju ještě lépe a podařilo se mi zaparkovat v klidné ulici s alejí hned vedle náměstí.

S Danem na vyhlídce v Bratislavském hradu Zátiší s hospodou Jedna z uliček v centru Bratislavy Kanál

Nakonec se nám všem zastávka líbila, Bratislava předčila naše očekávání. Prošli jsme nábřeží, hrad, kde jsme našli dětské hřiště, kousek starého města a stavili jsme se v kavárně Hemingway. Kluci nejvíc obdivovali patrový autobus a vláček na vyhlídkové jízdy, který mají slíbený napřístě.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Pod stanem v Chalmové Fürdő, pékség a halászlé v Lipótu Road trip směr Balaton U Balatonu Hevíz a Balaton

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček