[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Žulová - Ramzová

18.8.2012 - 19.8.2012

Alice píše: Výlet třetí. Aby měl Bobr nějaké překvapení, tak jsem trasu naplánovala tajně, ale ubezpečovala jsem ho, že první den zrelaxujem a druhý bude hodnotný. V oblasti Žulové se nachází dost zatopených lomů vhodných ke koupání.

Lom Rampa

Počasí vyšlo skvěle, tak jsme se nejdřív namočili v lomu hned za nádražím a pak v lomu Rampa v Černé Vodě. Když jsme vyráželi směr Jeseník už bylo půl čtvrté. Že to nebude tak odpočinkové, jak jsem si představovala, nám bylo jasné poměrně záhy, když jsme zabloudili ještě ve vesnici. Od zříceniny Kaltenštejn jsme sice cestu neztratili, ale zato se ukázalo, že je to dál a horší cesta. Vypadalo to, že tudy nikdo nešel tak půl roku, příroda krásná, jednu chvíli cesta korytem potoka přes les, co vypadal, jako začarovaný, ale hlavně stále kolmo do kopce. Bylo vidět až na polská Otmuchówská jezera. Naštěstí, když už jsem myslela, že padnu, tak jsme byli nahoře.

Na nádraží, vyrážíme na cestu Snídaně po koupeli v lomu Na promenádě v Lázních Jeseník

Na druhé straně kopce jsme pak prošli kolem několika pramenů až k lázeňským domům. A protože by další dva kilometry byly po silnici, rozhodli jsme se raději zakoupit lázeňské oplatky a do Jeseníku sjet autobusem. I tak to bylo od nádraží další 2km, takže do kempu Bobrovník jsme přicházeli hladoví v 19.15. Dohromady 19km. Bobřík se zprvu zděsil úrovně ubytování v budově označené jako motorest. Zastavil se tu totiž čas asi tak v roce 1989, ale nakonec to tak strašné nebylo. Navíc jsme dobře povečeřeli v blízké Kolibě.

Výzdoba v kempu Bobrovník - docela úlet Místní kačák Po žluté značce

Kempová snídaně byla též dobrá, jen ve výzdobě jídelny se nápady nešetřilo, trochu to připomínalo Mexiko, hodně školní sborovnu, ve které se noc předtím slavil karneval viz fotografie.

Společná fotka, kousek od Šeráku Mužík Svatební velorex

Výstup na Šerák nebyl až tak náročný, jak jsme čekali. Bylo to sice do kopce, ale proti předchozímu odpočinkovému dni docela brnkačka. Na chatě jsme dali vydatný oběd i s pohárem a hlavně měli Yuzu, které do mě padly 3 půllitry. S ohledem na návrat do služby k myšáčkům jsme šetřili síly a pouze sestoupili do Ramzové, kde jsme v hospodě za nádražím zakoupili Yuzu do PET lahve. Tato pak byla zkonzumována ještě ve vlaku, takže se cesta zpět dala přežíti, přestože vlak byl narvaný a z Nezamyslic byla výluka. Celkově 14km.

Paprsek přes Staré Město - Jeseníky bez dětí

Podrobnosti

Sobota
nádraží Žulová (350m) - po červené - první koupací lom - dále po červené - lom Rampa - Hradisko Kaltenštejn - Pod Sokolím (716m) - Ripperův kámen (945m) - po žluté - Studniční vrch (975m) - kolem pramenů - Lázně Jeseník (600m) - autobusem do Jeseníku - podél hlavní silnice do ATC Dolní Lipová (480m). Asi 8 hodin cesty, 18km, převýšení kolem 600 metrů.
Neděle
ATC Dolní Lipová (480m) - po žluté - Javořík (704m) - Pod Strmým (879m) - Pod Šerákem (1280m) - Chata Jiřího na Šeráku (1351m) - po červené - Čerňava (1065m) - Ramzová (750m). Rychlovka, něco přes 5 hodin, 14km, 900 metrů převýšení

Mapa: KČT 55 - Hrubý Jeseník (1:50 000)

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Veget na Paprsku Nýznerovské vodopády Podzimní Budapešť Jednodenní Zlatý Chlum Jesenická šedesátka

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček