[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Paprsek přes Staré Město

30.6.2012 - 1.7.2012

Alice píše: Výlet druhý. Nejdřív jsme vybrali nocleh. Výběr padl na Paprsek, protože jsem se chtěli v klidu vyspat na nějaké horské chatě. Poté jsem hledala nějakou netradiční trasu s "přidanou hodnotou".

Stádo krav

Mapy.cz slibovaly kolem Starého města naučnou stezku po ŘOPech, která tam ovšem nakonec nebyla. Zato cesta vedla nejdřív dost po silnici, pak po poli, pak přes potok bez mostku a pak kolem plotu pastvin (cesta byla značena jako vhodná pro běžkaře) a když jsme se konečně dostali na hřeben, tak nám došla voda a na Paprsek to bylo ještě 10km. Mimoto jsme taky procházeli přes les, kde si nějací nadšenci hráli na bitvu, ale na zvolání "civil, civil" naštěstí zastavili střelbu.

Ala studuje mapu. Podle výrazu je situace vážná Typická žlutá značka Nějaké bunkry u Starého Města

A pak jsme tak trochu vlezli do ohrady s chovným býkem, protože jsem neměla brýle a tak jsem si nepřečetla, že se tam nesmí. Roman si myslel, že to vím a že jsem tak odvážná, tak šel za mnou, aby nebyl za měkotu. Když to zvíře (býk) zařvalo docela blízko nás v remízku, měli jsme pěkně nahnáno a vyjasnili jsme si, jak to bylo s tím zákazem vstupu. Já se pak nepřestala bát ani v další ohradě a pořád jsem chodila pozpátku, abych viděla, jestli po nás nejde.

Pěšina není moc zřetelná Zchladím si nohy Louka v detailu Přicházíme do cíle - chata Paprsek

Ubytování a večeře na Paprsku byla luxusní, piva do nás padla jako kdybychom přišli z pouště. Chata je krásně opravená a je vidět, že se majitelé starají. Ráno jsme sešli do Ostružné a stavili se U Šedého vlka. Nová hospůdka, ve které jsme potkali známého správce chaty na Šeráku. Dobře jsme si popovídali a ochutnali Yuzu, pivní nápoj značky Holba. Moje letní láska - 2% alkoholu, bohatá pěna, limetková příchuť.

Společná fotka Krajinka Potok

Protože bylo strašné vedro a nejbližší koupaliště směrem na Brno bylo v Rudě, tak jsme tam popojeli. No, nebyl to nejlepší nápad, ale do bazénu jsme se vlezli.

Jednodenní Zlatý Chlum - Jeseníky bez dětí - Žulová - Ramzová

Podrobnosti

Sobota
Branná (578m) - po žluté - Kutný vrch (764m) - Malé Vrbno - po modré - Pod Starým Kopcem (555m) - Staré Město - po žluté - Květná (549m) - Krupná (795m) - Kunčická hora (888m) - po červené - Zhořelá (937m) - Medvědí bouda (885m) - U Růžové boudy (1005m) - Chata Paprsek (1020m). 700 metrů nahoru, 300 dolů, necelých 8 hodin chůze.
Neděle
Chata Paprsek (1020m) - po červené - Císařská lovecká bouda (1013m) - po zelené - Ostružník (926m) - Ostružná (707m) - Nad Splavem (688m) - Banjaluka (610m) - Branná (590m). Asi 4 hodiny cesty, asi 450m sestup.

Mapa: KČT 53 - Králický Sněžník a KČT 55 - Hrubý Jeseník (obě 1:50 000)

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Veget na Paprsku Červenohorské sedlo - Ostružná Na Keprník Předvánoční Jeseníky Přes Rychlebky

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček