[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Rozhledna na Klucanině

22.4.2006

Opět jeden víkend ve společnosti našeho psa. Alice píše diplomku, takže můžu vyzkoušet, co pes vydrží po turistické stránce. Z dlouhého seznamu blízkých cílů jsem vybral jednu rozhlednu.

Rozhledna na Klucanině

Byl jsem docela zvědav, jestli budou nějaké problémy. Akce skýtala řadu možností, které by nemusely našemu zhýčkanému mazlíčkovi dělat dobře. Cesta tramvají, vlakem, horko, výšky, dlouhá cesta a podobně. Většina se naštěstí nepotvrdila.

Výhled na Tišnov z Klucaniny (kopec vpravo je Květnice)

Jediný problém byly výšky, nahoru na rozhlednu se jí opravdu nechtělo. Jak se ukázalo později, bylo to jen dobře, psi mají vstup nahoru zakázán, což jsem ovšem zjistil až dodatečně. Výhled je ale parádní, Klucanina je celkem holý kopec, takže se nabízejí výhledy na Tišnov i do začínajícího předhůří Vysočiny.

Jedna jarní kytička, všechno už kvete Černý pes to v horku nemá lehké

Další cestu jsme směřovali k známému nalezišti drahých kamenů, hoře Květnice. Cestou jsme překračovali hromady vedrem padlých turistů, ale pes šlapal vytrvale. I z Květnice je pěkný výhled do okolí, hezky je vidět i půdorys kláštera Porta Coeli, kolem kterého taky půjdeme. Všude kolem příroda probouzejícího se jara, prostě idyla, trochu mi začala senná rýma.

Výhled směrem na Předklášteří, vlevo dole je klášter Porta Coeli Odpočinek nikdy neuškodí Klášter Porta Coeli

Závěr cesty procházel pěkným údolím Loučky. Výhoda pro mne - nesvítilo sem slunko - výhoda pro psa - mohl se napít, kdykoli se mu zachtělo. Cesta příjemně utekla, pěkný den strávený venku. Pes chytil první klíště tohoto roku.

Podrobnosti

Trasa: Hradčany (ČD) - po modré - rozhledna na Klucanině - Tišnov - Květnice, Velká skála - po zelené - Předklášteří - klášter Porta Coeli - za mostem potom doleva po červené údolím Loučky - Dolní Loučky. Délka od nádraží k nádraží asi 15km.

Mapa: KČT 85 - Okolí Brna - Svratecko (1:50 000)

Odkazy

Rozhledny u nás - Klucanina
Něco o klášteru Porta Coeli
Hora Květnice

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Řikonín - Tišnov Babí Lom Jak nám pes plave Máme psa Psí družení

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček