[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Jak nám pes plave

27.8.2005

Tenhle víkend jsem dostal psa na starost. V sobotu jsme se bavili o tom, co budeme dělat a ukázalo se, že Jana chce na koně, Alice do lesa, Bessy ven a já k vodě. To se celkem nevylučovalo, takže vyrážíme uspokojit všechny.

Pole v okolí Hostěnic

Koně

O Hostěnické farmě jsem tu už psal. Holky trochu prohnaly Bedřicha, Bessy se zatím stihla seznámit s početným psím osazenstvem farmy. Chvilku provokovala a už ji pronásledovalo pět velkých psů.

Jak se vyšvihnout na Beethovena Alice na koni Cval

Proto jsme raději vyrazili do lesa.

Vodní pes

Mám takovou utkvělou představu, že každý pes by měl umět plavat. S Bessy to zatím nikdo nezkusil, ale vodu zrovna moc neprožívá, aspoň podle chování ve vaně. Takže jsme vybrali cestu kolem Hádku, je tam i pár jezer, kde můžeme vyzkoušet, jak to půjde.

Moc to nešlo. Vlezl jsem po kolena do vody a začal psa vábit. Bessy si sedla na břeh a se zájmem pozorovala, co to tam vyvádím. Tak jinak. Vzal jsem ji do náruče, odešel s ní pár metrů od břehu a vložil ji do vody. Pes mě obkroužil vzornou čubičkou a zamířil ke břehu.

Bessy, portrét psa Jak nalákat psa do vody

Takhle je to tedy. Pes plavat umí, ale nechce. Další pokus byl veskrze úspěšný, dobrý chleba Bessy ocenila. Kdyby měla nějaká kolena, dalo by se říct, že po kolena šla docela ochotně, dál už se jí moc nechtělo, ale lákadlo bylo silnější. Takže si zaplavala ještě jednou. Vlastně toho chleba zbaštila docela dost.

Vodní krysa Pes se suší na břehu

A pro zpestření situace ho všechen vyblila při zpáteční cestě autem. Karamba.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Koňská farma Jak se venčí kůň Výroční zpráva o našem psu Předsilvestové běžky Rozhledna na Klucanině

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček