[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Předsilvestové běžky

30.12.2005

Silvestr hodláme strávit lenošením doma, takže vyrážíme na běžky směr Vysočina. Ve vlaku Ala studuje mapu. Lístky máme až do Nového města, ale vylézáme už v Rozsochách. Je nevlídno.

Vesnička na Vysočině (Lísek)

Nevlídno možná není to úplně správné slovo. Je prostě hnusně, funí vítr, zima jak sviňa. Rychle jsme zalezli do vymrzlé čekárny, kam aspoň nefouká. Tady jsme na sebe navlékli všechno oblečení, které jsme měli s sebou a rychle do závějí, ať to máme za sebou.

V lese už je pohoda

V lesích to nakonec nebylo tak špatný, zato pěkně jsme si užili polní pasáže. Dokonale jsme vystihli směr pochodu tak, abychom celou cestu šli proti větru. Asi nejlepší úsek byl před vesničkou Lísek - volný, rovný prostor, uragán do obličeje. Šlapali jsme jako motorové myši, kapuce naražené do čela. Naštěstí to netrvalo ani hodinu.

Koním sníh nevadí

Právě v Lísku jsme zjistili, že některým zvířatům mráz asi tolik nevadí. Koňská rodinka s hříbětem se honila ve výběhu, jako by se nechumelilo. Nám zase chutnal horký čaj z termosky. Někdy je potřeba pořádně vymrznout, abychom ocenili natolik samozřejmé věci, jako je horký čaj.

Podrobnosti:

Trasa: Rozsochy (ČD) - po žluté - Bohuňov - Lísek - po zelené - Zubří - po modré - Olešná (ČD). Délka asi 15km.
Mapa: Shocart 49 - Žďárské vrchy (1:50 000)

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Na Tři Studně Ve vyšlápnutých stopách Běžky na Vysočině Nové Město s Danem Stuhleck

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček