[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Na Tři Studně

19.1.2006

Protože pořád sněží, beru si dovolenou už ve čtvrtek a vyrážíme s bráchou na Nové Město.

Mezi poli teče řeka. Není vidět

Pohodlným, dobře vytopeným vlakem svištíme od rána směrem na Tišnov, zde je rychlý přestup na lokálku do Nového Města. Sněží, na nádraží stojíme v celkovém počtu tři běžkaři - akorát. Sněhu jsou všude hromady, navíc zatím netušíme, že stopy přes týden nikdo nedělá.

Stromečkování do kopce v hlubokém sněhu není žádný med Tichoučko, všude je krásně nasněženo Jerry na to jde od lesa

Cesta vede přes pole, propadáme se místy dobře po kolena, takže šlapeme stopu. Jerry - brácha - se k šlapání moc nemá, takže to zůstává na mně. Nevadí, aspoň se trochu procvičím. Slabé čtyři kilometry k Medlovu nám trvají přes tři hodiny.

Některé sjezdy nedopadají dobře Kousek od Harusáku - brodíme se lesem

Tam se ale objevuje záchrana. Od Skihotelu asi projíždějí stopy na Tři Studně, takže odtud to už je naprostá pohoda. Dalších šest kilometrů svištíme jako blesk, u Skihotelu jsme za necelou hodinu, takže máme hromadu času. Naštěstí právě zde začíná můj oblíbený úsek - turistická cesta zdatnosti. Po modré nahoru na Harusák, kopec jedna radost.

Horizont

Tady ovšem Jerry zklamal. Nejenže se hrozně flákal, navíc taky ztratil talířek na hůlce. Toho bystře využil jako výmluvy, takže jsme vrcholu nedosáhli a nepotvrdili si ukrutnou kondici. Zato jsme si krásně prokličkovali lesem po Harusák. Nu což, není každý den posvícení.

Podrobnosti:

Trasa: Nové Město na Moravě (ČD) - kolem silnice směr Maršovice - potom po polích směr zelená značka - po zelené - rozcestí před Medlovem - kolem Sykovce na Tři Studně - potom zpět, směr Vlachovice - Skihotel - po modré nahoru - vrchol Harusáku - lesem dolů a přes pole do Nového Města. Délka asi 15km.

Mapa: Shocart 49 - Žďárské vrchy (1:50 000)

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Předsilvestové běžky Vysočina od pískoviště k pískovišti Běžky na Vysočině Ve vyšlápnutých stopách Nové Město s Danem

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček