[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Nové Město s Danem

28.1.2011 - 31.1.2011

Alice píše: Letos nám rodinná situace nedovolila vyjet na pořádné hory, protože jsme se ale sněhu nechtěli vzdát, tak jsme alespoň vyrazili na prodloužený víkend na naše oblíbené Nové Město.

Zimní krajinka

Daníkovi se líbila už samotná cesta vlakem, která proběhla nad očekávání klidně. Jen jsme zapomněli lopatku na písek (na sníh). Lopatka se v hračkářstvísehnat nedala, letní zbožíse v zimě nevede, ale zachránil nás šufánek z kuchyně, protože Dana zajímala pouze výroba bábovek ze sněhu.

Klasické fronty ve stopě To by byl sešup Skokanský můstek

V sobotu se Roman vypravil na delší výlet na běžkách. Nejdřív to vypadalo, že bude hned zpátky, protože se zdálo být málo sněhu, ale nakonec se vrátil za 5 hodin plný zážitků (typu zabloudil jsem v lese a asi mám zlomený palec). Uběhl asi 25 km a jedno ze záchytných míst, kudy běžel, byly Tři Studně.

Doma nad snídaní já s Danem v nosičce Náměstí v Novém městě

Já a Dan jsme zatím navštívili Horácké muzeum na náměstí. No, nebylo to tak hrozné, jak jsem čekala. Samozřejmě jsme byli jediní návštěvníci a kdybych nemusela celou dobu prostát u vycpané vrány, tak bych si s chutí prohlídla historický vývoj a výrobu lyží. Jinak žádný větší poklad muzeum neskrývá.

Alice s Danem Oblíbené sněhové bábovičky

V neděli jsme se rozhodli pro společný výlet ke skokanským můstkům. Ještě jsme tam nikdy nebyli a tak jsme vyrazili, i když mrzlo až praštělo. Po troše bloudění jsme můstky opravdu našli a dokonale podmrazili dítě v nosičce. Roman šel nahoru a já dole rozmrazovala Dana alespoň do té míry, aby vydržel cestu zpátky. Přežil, což nám před penzionem hned dokázal 20 minutovým ječením, že chce dělat bábovky.

V den odjezdu se konečně zvedly mraky a my jen mohli litovat, že už musíme domů.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Běžky na Vysočině Ve vyšlápnutých stopách Nové Město a saňokoč Nové Město Šílená špageta v akci

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček