[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Nové Město a saňokoč

21.12.2009 - 23.12.2009

Původně jsme měli jet do Jeseníků, ale to nějak nevyšlo. Takže jsme na poslední chvíli zamluvili ubytování v Novém Městě. Už jsme potřebovali trochu dovolené, navíc jsme chtěli vyzkoušet náš nový vynález - saňokoč.

Prolízačky

V Brněnských kalamitách posledních dnů jsme rychle zjistili, že jezdit s kočárkem v hlubokém sněhu je dost komplikované. Pomůže sice zaaretovat kolečka, ale stejně je to boj. Takže nás napadlo vytáhnout staré sáňky a upevnit korbičku nahoru, což by mělo spojit komfort kočárku s dobrou prostupností sněhem. Výsledek příjemně překvapil, Dana jsme vysypali snad jen jednou.

Sníh na Novém Městě Tažná Ala Bobří spřežení

V pondělí ráno jsme vyrazili, abysme stihli vlak v sedm. Sněhu bylo pořád dost, takže jsme kolečka nechali doma a vyrazili jenom se sáňkami. Do Nového Města to jezdí jenom s přestupem v Tišnově. Což byl trochu problém, ale rychlý přeběh podchodem jsme nakonec zvládli. Já s Danem v korbičce jsme naskočili do vlaku, ale Alu se sáňkami dveře přivřely a vyšoupnuly ven. Už jsem si představoval, jak dorazí za dvě hodiny dalším vlakem, když nám došlo, že vlak se nerozjíždí, pouze zafungovalo automatické zavírání.

Šípkový keř Březová alej Skupinové foto

Tím se dramatické okamžiky vyčerpaly a dál už byla pohoda. V hotelu nás čekali, počasí fajn, výlety akorát náročné, aby se Dan vyspal a my se prošli. Základní trasa byla 10km kolečko ke SkiHotelu, které jsme při dalším pokusu ještě mírně prodloužili směrem do kopce na Bílou horu.

Ve středu jsme se probudili do deště a dokonalé oblevy, takže sáňky přestaly fungovat a Dana jsme museli odtáhnout k vlaku v ruce. Docela jsme se zapotili. Doma v Brně už taky nebylo po sněhu ani památky.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Běžky na Vysočině Nové Město Ve vyšlápnutých stopách Nové Město s Danem Předsilvestové běžky

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček