[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Londýn, další dny

16.10.2010 - 20.10.2010

Alice píše: Druhý den jsme se rozhodly obětovat nějakou tu libru za pamětihodnosti.

London Bridge z Monumentu

Po dlouhých úvahách jsme zavrhly Londonpass. Koupily jsme celodenní lístek na metro (7.20 liber, přičemž jedna jízda stojí 4 libry) + kombinovaný vstup na Monument  a London Bridge (za 8 liber). Na Monumentu je potřeba vystoupat 311 schodů, ale nabízí poměrně pěkný výhled. Na London Bridge je výtah, výhled by byl taky pěkný, jen se chodí horním patře na prosklenné lávce, kde jsou jen 2 malá okýnka na focení. V ceně vstupenky je i návštěva strojovny, kde jsou původní parní zvedače mostu.

Běžný provoz Strojovna na Tower Bridge Lodí do Greenwiche Lolly pop

Pak jsme šly na loď a po Temži odjely na Greenwich. Ten leží od centra asi 5 km a nejezdí tam metro. Z dopravních prostředků zbývá autobus, vlak nebo loď. Kromě nultého poledníku, kterýžto je naznačen na kopci u planetária, je tu Royal Naval College. Zrovna měl jeden ročník promoci, viděly jsme je u focení. Taláry mají pěkné a bylo sympatické, že se s nimi fotili i vyučující.

Promoce na Greenwichské univerzitě

Zpátky jsme se lodí svezly až k Parlamentu. Od Toweru k Parlamentu byla cesta zpestřena výkladem kapitána, takže jsme něco pochytily i z památek a historie. Pak jsme vyrazily okouknout obchoďák Harrod's. Tak to je síla, určitě stojí za návštěvu. Obchodní dům zabírá celý blok, v přízemí jsou takové ty luxusní "stánky", kdy jedna prodavačka hlídá jednu vitrínu, ke zboží vás nepustí, ale na požádání v bílých rukavičkách předvede. Další patra jsou už "klasický" obchoďák, jen s tím rozdílem, že je vše naleštěno a mají tu poměrně exotické věci. Např. zverimex nabízel ke koupi umělou přítelkyni pro vašeho pejska nebo třeba psí obývací pokoj, včetně sofa a odkládacího stolku.

Nultý poledník Taxi London Bridge Sherlock Holmes Shreck

Musela jsem tu jít na toaletu, což byl taky zážitek. Vypadalo to tam jako v pyramidě, po chvíli rozkoukání jsem zjistila, že podél jedné stěny nejsou záchody, ale kóje na líčení ...

V Harrod's jsme nic nekoupily, ale zdržely se tak, že jsme málem nestihly večerní divadlo, hlavní cíl celé cesty do Londýna. Nejdřív byl úprk v metru, pak po Piccadily, pak jsme se zeptaly policajta, následoval úprk na opačnou stranu a v divadle jsme se usadily 4 minuty před začátkem. Dokonce i program sestra zakoupila. Pak se ukázalo, že to není v divadle tak žhavý jako u nás, i po začátku představení uvaděčka pouštěla do hlediště, kabáty nemusíte dávat do šatny a většina lidí tam byla v riflích.

Nejkrásnější výloha Památník zvířat padlých v 1.světové válce Výloha Luis Vuitton Jak zaparkovat kolo Trafalgar square

Byly jsme na hře Birdsong kvůli tomu, že tam hrál hlavní roli Ben Barners (známější jako princ Kaspián z Narnie). Je to fešák, hrát taky umí a dokonce byl poměrně ochotný se s Jaňou po představení vyfotit. Hra byla dost drsná, neb popisuje první světovou válku, ale hercům bylo velmi dobře rozumět, takže hodnocení rozhodně pozitivní. Piccadily v noci mělo drogovo-barovo atmosféru, kvůli které jsme se moc nezastavovaly a jely hned na hotel.

Poslední den jsme vybraly Madame Tussaud's. Velké zklamání - vstupenky jsou opravdu drahé, jsou tam fronty nejen na lístky, ale i vevnitř u figurín. Taky zredukovali počet místností a spousta dalších věcí je za peníze - např. fotka s Obamou nebo Harry Potterem. Takže jediná část, co stojí za to je London Spirit a tam se nesmí fotit. Náladu nám zvedly nákupy na Oxford street a pak dlouhá cesta na Trafalgar square, kde jsme šly do National Gallery. Strávily jsme tam asi 2 hodiny, já převážně sezením a při odchodu jsme zjistily, že venku vydatně prší. Cestou do hotelu jsme důkladně promokly, ale do dalšího dne všechno uschnulo.

Good girls go to heavenbad girls go to London

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Good girls go to heaven
bad girls go to London
Cesta za Harry Potterem Podzimní Budapešť

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček