[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Koňská farma

12.3.2005

Alčina sestra Jana už léta jezdí na koních. Posledních pár měsíců se stará o koně Bedřicha (oficiálně Beethoven) na jedné farmě v Hostěnicích. Já, coby fotoreportér a Alča jako náhradní jezdec, jsme byli přizváni k sobotnímu ježdění.

Alča krotí krotkého koně

Koně jsou velká zvířata. Člověk si jejich velikost vychutná zejména z jejich hřbetu, z odstupu to není zdaleka tak monumentální. Tedy, ne že bych s tím měl nějakou osobní zkušenost. Já jsem na koni seděl jen jednou, zvíře bylo malé, hubené a nohy mi sahaly skoro na zem. Navíc byl vedený za uzdičku zkušeným člověkem (Janou), takže žádné větší nebezpečí mi nehrozilo. Ovšem na této farmě mají koně větší. Stačilo vidět zblízka a hned jsem měl tu správnou perspektivu.

Napoleon přijíždí Společný poklus A tohle je cval Jana v akci

Ale Alča má kovbojské řemeslo v krvi, hned na Bedřicha svižně vyskočila a nasadila mu ostruhy. No, ne tak docela, ale v ohrádce jim to běhalo moc pěkně. A Janě to taky jde pěkně, jen co je pravda. Skoro jsem se nestačil otáčet, jak rychle kolem kroužili.

Tohle je plnokrevník Nechtěl bych na něm sedět Podrbeme záda

Ale to nebylo to nejlepší. Ve vedlejší ohradě se venčil jakýsi plemený hřebec, na první pohled hodně akční zvíře. Docela mě překvapilo, co všechno takový kůň dokáže, když chce. A ten trysk, radost pohledět. Nevím, jestli by to bylo na Velkou pardubickou, ale župní přebor ve válení sudů by určitě vyhrál.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Jak nám pes plave Jak se venčí kůň Předsilvestové běžky

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček