[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

A ještě jeden Hochkar

19.2.2005

Pro velký úspěch opakujeme lyžování na Hochkaru, tentokrát za lepšího počasí a v hojnější sestavě.

Sněhové peřinky

Pěknými fotkami z posledního Hochkaru jsem zlákal řadu dalších lidí na lyžovačku v Rakousku. Stanovený termín, musím sebekriticky konstatovat, byl zvolen velmi dobře. Ani vstávání nebyl zásadní problém, i když Roman nám přiznal, že měl nastavených sedm budíků a pamatuje si až tři poslední. Naše skupina čítala sedm lidí, stejně jako těch Romanových budíků.

Roman v akci Kdo se to válí To mi to jede

Nejodhodlanější z naší skupiny byl nepochybně Roman a za jeho hrdinství mu věnuji několik zmínek v tomto povídání. Stál sice na lyžích podruhé v životě, ale černé a červené sjezdovky brázdil s velkým nadšením. Občas nás zaskočil dotazy typu "A jak vlastně zastavím?", ale po kvalifikovaných odpovědích rychle našel správný grif. Sice se občas vyválel po svahu, ale dobré nálady mu to neubralo.

Ostatně ve válení jsem mu směle konkuroval - třetí jízdu na černé sjezdovce jsem nějak zakopl a když se sníh kolem mě usadil, zjistil jsem, že jsem dole pod sjezdovkou bez lyží. Jedna ležela asi stopadesát metrů nade mnou, druhou jsem neviděl. Takže následujících deset minut jsem šplhal po sjezdovce a hledal svoje lyže. Když už jsem začal propadat beznaději, našel jsem ji utopenou v hlubokém sněhu na kraji sjezdovky.

Zimní krajinka Křižovatka sjezdovek A jezdí se všude To jsou aspoň hory

Prakticky celé odpoledne bylo krásně, sluníčko svítilo a my řádili všude možně, včetně hlubokého sněhu. Tam se každý čas od času pořádně vyráchal. Ale to přece k pořádnému lyžování patří.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Hochkar s Milanem Hochkar Lyžování na ledovci Mölltaler Stuhleck s děckama Stuhleck

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček