[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Stuhleck s děckama

9.12.2016 - 11.12.2016

Rychlá víkendovka na lyžování s klukama v Rakousku. Vybrali jsme nejbližší středisko - Stuhleck - jelikož je jen pár hodin jízdy od Brna, kousek po dálnici za Vídní. O výhodách předvánoční lyžovačky jsme tu už několikrát psali - vypadneme z brněnského nákupního šílenství a sjezdovky v téhle době zejí prázdnotou.

Příprava k prvnímu sjezdu

Chtěli jsme ubytování blízko sjezdovek, abysme nemuseli jezdit každý den autem, ale nakonec jsme stejně jezdili. Oněch avizovaných 200 metrů k dolní stanici lanovky byl nakonec spíš kilometr a tlapkat to v lyžákách by asi nebyl nejlepší začátek sezóny.

Vánoční výzdoba ve Stuhlecku Já s klukama Dan ve sjezdu Sjezd v protisvětle

Kluci už od začátku lyžovali jako draci, hlavně Honzík s jeho heslem "Sejdeme se dole". Jako šílenec jezdil skoro půl dne, až do chvíle, kdy se mu podařil akrobatický pád typu hlava - nohy - hlava. Poté, co jsme vyklepali z jeho helmy skoro kilo sněhu a postavili ho zpátky na nožičky, začal jezdit velice opatrně a poctivě kroužil obloučky. Vydrželo mu to skoro hodinu ...

Ala krouží oblouček Výhled z horní stanice lanovky Honza Bobr na lyžích

Dva dny lyžování utekly jako voda, na poloprázdných sjezdovkách a za dobrého počasí se lyžovalo jako nic. Závěr byl ale kvalitní. Při poslední jízdě dolů na parkoviště jsme potkali výsledek práce místní rolby. Přes celou sjezdovku napříč vyrobila asi 30cm vysoký skokánek. Mě trochu překvapil, protože jsem koukal dozadu na kluky, ale skočil jsem ho docela hladce. Stihl jsem zastavit a otočit se právě včas, abych viděl šipky, které přes skokánek hodili kluci. Jako závěrečná jízda to bylo stylové.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Stuhleck Hochkar s Milanem Hochkar Lyžování na ledovci Mölltaler A ještě jeden Hochkar

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček