[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Hochkar s Milanem

24.1.2009

Milan mě vylákal na jednodenní lyžování v Rakousku a po dlouhé době jsme vybrali Hochkar. Osobně si myslím, že je to asi nejlepší středisko v Dolním Rakousku. Nachází se asi 8km jižně od městečka Göstling an der Ybbs, během nich ale cesta vystoupá nekonečnými serpentinami v úbočí kopce na parkoviště se skupinou spodních stanic lanovky, které jsou 1400 metrů nad mořem.

Free ride

Počasí vyšlo velice dobře, prakticky celý den bylo krásně slunečno a dokonalý sníh tomu ještě pomohl. Hochkar je pěkné, uzavřené údolí, takže z vyšších partií je dokonalý přehled o jednotlivých sjezdovkách. Trochu stranou mezi skalami vede nejtěžší z nich zvaná Draxlerloch.

Skvěle upravené sjezdovky Parkoviště a dolní stanice lanovek Milanův skok na lyžích

Již brzo odpoledne jsme měli všechny sjezdovky projeté aspoň jednou, takže Milan byl ochoten opustit bezpečí upravených svahů a zkusit i hluboký sníh v jejich okolí. Boule nás brzo natolik zaujaly, že jsme začali hledat další možnosti a našli jednu zajímanou rokli. Zespodu vypadala celkem neškodně. Když jsme ale stanuli na horním konci, strach nám nedovolil se vrhnout přímo dolů. Párkrát jsme jeli kolem nebo ji jenom trochu lízli, než jsme se odhodlali.

Výhled do okolí

Průjezd byl hodně adrenalinový zážitek - nejdřív zrychlení z prudkého padáku, potom zlom nahoru na dně rokle. Podlomily se mi kolena, takže jsem si sedl na lyže a v téhle poloze vyletěl z rokle ven, kde jsem se rozplácl. Vstal jsem akorát abych viděl, jak Milan hodil ukázkovou šipku do sněhu na dně rokle. Od hlavy k patě od sněhu a s lyžemi v rukou pak vylezl ven. Podruhé už jsme se neodvážili, ale stálo to za to.

Odpoledne už jezdíme volněji Milan leze z rokle

Podrobnosti


 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Hochkar A ještě jeden Hochkar Lyžování na ledovci Mölltaler Stuhleck s děckama Stuhleck

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček