[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Psí družení

6.2.2005

Radek má taky psa. Jmenuje se Dasty. A vědeckým způsobem pracuje na výcviku svého psa. Aktuální kapitola: seznamte svého psa s dalšími psy, konkrétně s naší Bessy.

Já jsem Dusty

Dasty je zlatý retrívr, štěně staré asi tři měsíce. Je to už pěkná obluda, váží skoro 15 kilo a má se čile k světu. Radek ho pilně cvičí, aby z něho byl hodný a dobře vycvičený pes. Právě dochází i na chování k jiným psům - to se nejlépe zkouší jejich potkáváním. Tak jsme se s Radkem domluvili, že uděláme společnou vycházku.

Naše Bessy je naproti tomu celkem necvičený pes, zatím je ale hodná, tak se tím moc netrápíme. Já osobně se jenom snažím, aby pes vydržel dlouhou vycházku, což se mi celkem daří. Pár hodin venku nám neuškodí. Jeden problém ale je, že Bessy není zvyklá na dopravní prostředky, ba přímo z nich má panickou hrůzu.

Zase mi zdrhla

Rozhodl jsem se pro léčbu šokem. Navíc Obřany jsou daleko, takže pojedeme i s přestupem. Začali jsme spokojeně, Bessy vyrazila se spokojeně vztyčeným ocasem - šlo se přece na vycházku. Když jsme došli k trolejbusu, už stála pěkně zapřená, navíc dostala košík. Dovnitř to šlo násilím, naštěstí je pořád docela lehká. A jelo se. Nakonec jsme to nějak přežili, já sice silně oslintaný, ale jinak v pohodě. Další cesta tramvají už šla líp, nakonec se to přece naučíme.

Hop

Setkání bylo akční, už od začátku si držela od Dastyho odstup, asi na ni byl moc hrr. Ale při honičce na kopci už zapomněli na všechno a navzájem se uštvali, sněhu pojedli a docela se skamarádili. Z té honičky jsou i fotky na téhle stránce.

Cesta zpátky proběhla už naprosto v pohodě. Bessy od Dastyho okoukala, ja se má správně chovat v autobuse (další dopravní prostředek) a potom v tramvaji už jí to šlo úplně krásně. Prostě hodný, ležatý pes. Takový cvičení psa je asi nejlepší, sám pěkně všechno odkouká.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Máme psa Jak nám roste pes Pes na běžkách Výroční zpráva o našem psu Rychlý pes

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček