[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Jak nám roste pes

22.4.2005

Kdysi v listopadu jsem tady psal o našem psisku. Zvířátko nám zatím docela vyrostlo, a já mám pěkně zdokumentováno, jak to probíhalo. U nás je teď už skoro sedm měsíců a za tu dobu prošla řadou fází.

prosinec 2004 | Rostu jako z vody

V předchozím článku jsem se rozepsal o tom, jak jsme psa získali. Teď se chci trochu rozepsat, jak naše vzájemné soužití probíhá. Bessy je hodná psí slečna, nicméně její působnost u nás by se dala rozdělit do několika fází:

  • První fáze byla schovávací. Když jsem poprvé přišel domů, abych se podíval na psa, byl záhy nalezen spící pod botníkem. Vytažení se sice nebránila, ale vzápětí už byla zase někde zalezlá. Často jsme byli velice překvapeni, kam všude se takový pes vejde - obvykle čím těsnější místo, tím víc se jí tam líbilo.
  • Po čase trošku vyrostla, takže se už do svých oblíbených skrýší nedostala. Nastala fáze počůrávací. To bylo období, které trvalo asi měsíc. Doufali jsme, že Bessy brzo pochopí, že od čůrání je trávník před domem. Byt se zatím podobal minovému poli a vyžadoval značnou opatrnost při pohybu.
  • Následovala kousací fáze. Bessy zjistila, k čemu že má zuby. A začala kousat, všude, všechno. Rychle jsme si zvykli schovávat všechny boty, oblečení a další věci mimo dosah. Přesto jsme řadu věcí neubránili. Pejsek také dělal velké pokroky. Po měsíci tréningu dokázala rozcupovat gumový míček během několika hodin.
  • Poměrně krátká fáze bylo noční zlobení. Projevovalo se pobíháním po bytě, nejlépe kolem druhé hodiny v noci, občasné vytí, škrábání na dveře a návštěvami v posteli u všech členů rodiny.
  • Zatím poslední problematická fáze bylo hárání. Bessy je fešanda a leckterý pes se za ní ohlédne. To ale platilo až doposud. Celý minulý měsíc přitahovala pejsky skoro magneticky. Někteří nás pronásledovali dlouhé kilometry, než se nám je konečně podařilo sestřást.

Nyní to vypadá, že ty nejkritičtější fáze vývoje štěněte máme snad úspěšně za sebou. Musíme si rychle dopřát trochu optimismu, než nás z něho zase vyvede ...

Na závěr jsem prohrabal všechny fotky, které jsem od příchodu Bessy pořídil a vybral z nich pár pěkných, abyste mohli taky potěšit oko.

říjen 2004 | Ještě vystrašené malé štěně
listopad 2004 | Rozkoukáváme se
listopad 2004 | Proč chodíme ven ...
prosinec 2004 | Ostražitý odpočinek
březen 2005 | Velkej pes
duben 2005 | V akci

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Máme psa Psí družení Rozhledna na Klucanině Výroční zpráva o našem psu Pes na běžkách

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček