[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Trochu lezení o víkendu

1.5.2005

V neděli bylo krásně a sluníčko vesele svítilo. Takže nebylo těžký se vypravit někam ven, tentokrát trochu protáhnout tělo na Stránské skále a znovu se pokusit o nevylezené cesty.

Chystání lana

Na Stránské skále se dají najít docela těžké cesty. Od minula jsme tu měli nějaké nevylezené dluhy, takže vzhůru do toho. K rozhodnutí došlo jako obvykle rychle a vleže po obědě. Jenom jsme napsali nějaké esemesky, jestli se někdo nepřidá. Jediná pozitivní reakce byla od Romana, což bylo příjemné, budu moct taky fotit.

Jedno těžký místo Zas tak malý to tu není Trocha bouldrování

Sluníčko pěkně peklo a nám se lezlo dost dobře. První cestu jsme vylezli hlavně díky Romanovi, který našel ten správný trik. Cesta byla vtipná, klíčové místo je v převisu a jediný chyt je zhruba ve výši pasu v pěkné dírce. A pak už stačí jenom vědět, kam šáhnout a rychle nahoru.

Potom už jsme si hledali cestu o pár metrů vedle v pěkné skloněné, uklouzané plotně. Našli jsme si dvě pěkné cesty, jednu přímo a druhou naokolo s velkými chyty parádně daleko od sebe. Nadšenci do bouldru (hlavně Alča) si mezitím užívali prstovky ve spáře okolo plotny.

Alčiny prstovky Roman jede Šplh

Nad plotnou se potom stěna prohnula do převisu, kterým jsme si cestu zatím nenašli. Takže zůstává motivace a některý další víkend se zase pokusíme něco vylézt.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Zase na Stránské Bouldrování Jak se dřív fotilo Lezení na Stránské skále S Edou na Bajerce

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček