[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Jak se dřív fotilo

17.8.2004

Když jsem jednou otravoval svého taťuldu s nějakýma fotkama, pohrabal se ve skříni a daroval mi podivnou bednu a návod k použití.

Podivná bedna nesla hrdý název "Flexaret". Z přiloženého návodu jsem se dozvěděl, že vlastním plně automatický zrcadlový fotografický přístroj, který dokáže fotit na svitkový film B2 formátu 6x6cm. Fajn, další úvahy jsem odložil na dobu, kdy se prokáže, že něco takového ještě někdo vyrábí a je potom schopen vyvolat.

Flexaret V
Tak tohle je ono zařízení v celé kráse

Jak se posléze ukázalo, svitkových filmů je na trhu celá řada, zakoupil jsem tedy jeden černobílý Fomapan a postupoval podle návodu. Ten byl sice značně komplikovaný, avšak naštěstí doplněný přehlednými obrázky, takže již po půlhodině složité manipulace jsem měl aparát zavřený a ve mě hlodaly pochybnosti, jestli je to správně.

Takto vybaven jsem si přístroj vzal s sebou na lezení na Stránské skále. Použití nebylo moc složitý, navíc jsem měl v malíčku prostudovaný návod, takže snímky jen pršely. Všech dvanáct snímků jsem vyplácal, abych mohl přistoupit k další fázi.

Nakonec to nedopadlo tak špatně

Vyvolání. V obchodě mi řekli, že se to musí někam poslat, že se mám stavit za týden. Potom nějaký skenování, jinej obchod, chtěli skoro 60 korun za snímek, tak jsem podle oka vybral tři snímky a opět za týden hotovo. Dva snímky za moc nestály, třetí se docela povedl, tak jsem ho sem hodil. Výsledek má rozlišení 3000x3000 bodů (tedy 9 megapixelů), takže ještě zbývá poslední krok, zkusit udělat velkou fotku. Uvidíme.

Zajímavé linky:

Vývoj Flexaretů na Paladixu
Přehled všech vyráběných modelů

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Podvodní foťák Zase na Stránské Bouldrování Trochu lezení o víkendu Lezení na Stránské skále

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček