[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Pouštění draka

29.10.2005

Teď už je podzim pryč, je zima a nevlídno. Ale před čtrnácti dny vypadalo všechno úplně jinak. Poslední podzimní paprsky ozařovaly krajinu a foukal příznivý vítr.

Vysoko na obloze

Pouštění draka je klidná, neuspěchaná činnost. Potřebujeme papírového draka, dlouhý provázek, pěkné počasí, kopec a stálý vítr. Provázek přivážeme k drakovi, postavíme se zády k větru a taháme za provázek tak dlouho, dokud drak neletí. Nízko bývá trochu nevyzpytatelný, ale jak se dostane výš, nastává pohoda.

Alice prohání draka - tahání za provázek Start, svištíme nahoru Přistáváme ...

Pak už jen koukáme, taháme za provázek nebo ho povolujeme a přitom užíváme podzimu. Až nás to přestane bavit, stáhneme draka dolů, z provázku uděláme úhledný chuchvalec a jdeme domů. Přitom nás mohou potkat různé zajímavé příhody. Nás například potkal pán, který kromě hezkého psa venčil ještě pět koz. Na zapískání přibíhaly k pánovi a poslední se jmenovala Eliška.

Venčení koz

Draka vyrobila Alice ještě jako malé dítko se svým tatínkem. Přátelský úsměv a veselá očička namalovala svou již tehdy šikovnou ručkou. Dodnes je na tento svůj malířský úspěch náležitě pyšná.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Předsilvestové běžky Stuhleck Na Tři Studně Dětský tábor s Krišpínem Křižanov - tábor pro rodiče s dětmi

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček