[bobroviny.cz] (c) 2004-2022 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Křižanov - tábor pro rodiče s dětmi

3.8.2013 - 10.8.2013

Alice píše: Léto jsem si hodlala užít se vším všudy. Když kamarádka navrhla, jestli nechci jet na tábor pro rodiče s dětmi, nejdřív jsem se zděsila, jestli bych něco takového přežila. Ale jeli jsme a bylo to supr. Mimo jiné jsem zjistila, že mám poměrně hodné děti a poměrně pevné nervy. Roman nejel, chodil do práce a v prázdném domě čerpal energii.

Celá skupina na lodi - zleva Alice, Honza, Janička, Pavla, Péťa a Dan

Tábor se konal v Křižanově, v rekreačním středisku Drak, bydleli jsme ve zděné budově, která byla pro malé děti dobře vybavená (včetně záslepek do zásuvek, herničky a zabezpečení dveří). Z jídla jsem byla nadšená, nemusela jsem týden vařit, kluci si sami nosili talíře ke stolu, krásně jedli a byli úplně samostatní. Když clověk viděl várnice na čaj, tak musel zamáčknout slzu, jak se vybavovaly vzpomínky na moje tábory (naprosto báječné sportovní na Brněnské přehradě), když pak byla rýžová kaše v neotřelém pojetí (s růžovým přelivem a zelenými kousky uvnitř), jinak opravdu jediné jídlo, které se nepovedlo, tak jsem musela zamáčnout slzy dvě (podnikové Telecom tábory na Želetavce bývaly příšerné).

Nástup a úvodní povídání Honza, Janička a sušenka Cesta k rybníku Honza se věší

Na táboře bylo 33 dětí, asi 15 maminek, 2 tatínci a 3 vedoucí. Program byl pestrý, myslím, že si vybral každý, jen mohl být trochu dynamicky upraven podle počtu dětí a jejich věku, což byla jediná slabina tábora. Honzíkovi ke štěstí stačilo několikahodinové houpání na houpačce denně, ale Dan už byl z programu nadšený a chtěl se zapojovat, k čemuž mě dost potřeboval. Největší úspěch u něho měly hry typu sbírej razítka na louce a dávej je do správnýho čtverečku, vylívání vody z lavoru, sbírání penízků za jednoduché úkoly, barvení triček, výroba zvonečku a lucerničky a zcela překvapivě noční výprava za Mořským vlkem. Šli jsme až poslední za úplné tmy k rybníku a pak kousek do lesa, kde byl na osvětlené mítince starý pirát, který nam dál "rum" na posilněnou, abychom zvládli zbytek tábora a našli poklad.

Rybník Dan vybarvuje vodníka Pohádka o perníkové chaloupce

Hledání pokladu pak kvůli celkové únavě a dešti trochu vyšumělo, ale až tak to nevadilo, stejně tak večerní karneval, na který jsem se strašně těšila, ale kluci odmítli mít masky a tancovat, takže jsme se stáhli k houpačce.

Při hře S dědou na pramici při návštěvním dnu Táborák se špekáčky

Nejlepší bylo asi úterý, odpočinkový den, kdy dopoledne nebyl společný program, přijel za náma děda a jezdili jsme na lodičce. Odpoledne pak bylo šermířské vystoupení, které se Danovi moc líbilo, a bezva hra "Královský jarmark".

Karneval - Bob a Bobek Ponorková nemoc? Trička z výtvarky Sbírání ostružin

V sobotu pro nás přijel Roman, bylo to trochu napínavé, protože jel vlakem a od nádraží pěšky, a bylo to dál než čekal. Kluci na něj byli strašně natěšení, tak se ho nemohli dočkat. Ale pak jsme si užili ještě príma výlet s návštěvou Křižanovské cukrárny, kde mají legrační zmrzliny. Chtěli jsme dojít taky na tábořiště, kam jezdil Roman na skautské tábory, ale bylo to dost daleko. Po cestě jsme stavěli domečky a sbírali obr-ostružiny. Cesta domů nás trochu dorazila, protože na dálnici byla opravátorská zácpa a kolona na 25 minut, které Honza celé prořval. Vyčerpáním jsem padla až vpodvečer a spala 12 hodin v kuse, ale příští rok bych jela zase!

Odkazy

Dětské tábory Drak
Cukrárna U Hvězdů v Křižanově

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Dětský tábor s Krišpínem Tábor 2015 - Sedm království Nekonečný příběh - tábor pro rodiče s dětmi Pouštění draka

Nejnovější články

Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký" Kapitánčin deník 2 Kapitánčin deník 1 Velmi krátká recenze Dyje - než se do Nových mlýnů vlije

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2022 Roman Hubáček