[bobroviny.cz] (c) 2004-2020 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Dětský tábor s Krišpínem

9.8.2014 - 16.8.2014

Alice píše: Na tábor jsem se tentokrát těšila moc a slibovala si, že kluci, nebo alespoň Dan, už budou samostatní a já že budu jenom dohlížet. Zásobila jsem se proto časopisy a knihami. Na ty jsem nakonec ani nesáhla, neboť chlapečci na mně viseli a opět jsem musela celý program odcvičit s nimi, ale přiznávám, ani mi to nevadilo.

Karneval a nová mašinka na hřišti

Celotáborová hra se jmenovala Dráčikova mašinka. Na hřišti přibyl k radosti drobotiny prolézací vláček a dalo mi velkou práci vysvětlit klukům, že nemají sami lézt na střechu. Pointa hry byla tedy trochu složitější - kouzelník Krišpín skládal zkoušky a popletl kouzlo a přemístil vláčky do různých pohádek. My jsme každý den prošli jednou pohádkou a vláčky hledali, pokud je najdeme všechny, Krišpín může jít k opravným zkouškám a postoupí do dalšího ročníku. Děti pointu nehledaly, důležité bylo, že je tam drak, mašinky, pohádky z večerníčků a kouzelník. Poslední den "opravdový" Krišpín vyčaroval pro všechny odměny.

Honzíkův nejoblíbenější program Jedna z her Na výletě posloucháme pohádku

Vedoucí byly perfektní. Vymyslely spoustu zábavných her na odpoledne a zlepšováků programu. A čarodějnické zkoušky zahrály tak, že se všichni bavili. Kluci ještě dva týdny mluvili o Krišpínovi a že chtějí na táboře zůstat (a to měli v úterý krizi, že už nic nebudou hrát).

Děti si mohly sednou do větroně Letiště Křižanov Na hře v lese Na hřišti - (prchavá) chvíle, kdy se bratři nervou

Kromě závěru se mi ještě líbila neděle, kdy jsme se díky jedné vedoucí mohli jít podívat na letiště v Křížanově. Děti si mohly sednout do větroně a pro dárek "od Krtečka" jsme lezli na řidicí věž.

Překážková dráha Výroba curkoví z plastelíny Motání klubíčka - Honzík motal skoro hodinu Divadlo, které vedl správce tábora

Ale úplně nejlepší z tábora byla noční hra. Měli jsme poskládat origami leknín a poslat v něm světýlko pro Světýlkovou vílu. Za úplné tmy jsme šli k rybníku, kde už plavalo hodně svíček a zapálili jsme ty naše. Potom jsme šli do lesa a podle provázku přímo k víle, která nám dala mašinky do hry a svítící náramky. Honza i Dan byli moc šikovní, vůbec se nebáli, tak jsem měla z celého večera velkou radost. Hra byla moc hezky nachystaná a byl to parádní zážitek.

Cesta do lesa - naše celá sestava Úkol zapamatovat si co nejvíce pohádek Krišpín skládá zkoušky Karneval - chlapci se skrývají na houpačkách a vše z povzdálí pozorují

Tentokrát jsme odjezd nenechali náhodě a protože se Honzík probudil brzo, tak jsem sbalila ještě před sedmou a jeli jsme vyzvednout Romana na nádraží. Dozvěděli jsme se, že na zámku v Telči je výstava Krysáků, které Honza miluje, a tak jsme nejeli přímo domů, ale na výlet. V Telči byl i jarmark a nějaké slavnosti, tak jsme užili kultury i jídla. Výstava byla malá, ale dobrá. Zato cesta zpátky byla totálně odrovnávací - rozkopaná dálnice, rozkopané nájezdy, rozkopané všechno, liják a kolony.

Slavnost v Telči

Výstava Krysáci - ježek Pančoška Výstava Krysáci - Hubert na šicím stroji

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Tábor 2015 - Sedm království Křižanov - tábor pro rodiče s dětmi Nekonečný příběh - tábor pro rodiče s dětmi Pouštění draka

Nejnovější články

Jak si užít Havaj Nesjedeš dvakrát stejnou řeku Alpenwander revival Veget na Paprsku Celostátní karanténa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2020 Roman Hubáček