[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Tábor 2015 - Sedm království

1.8.2015 - 8.8.2015

Alice píše: Letos jsem přípravy na tábor vůbec neprožívala (taky jsem dost věcí zapomněla doma), spíš jsem akci brala jako projev dobré vůle vůči Romanovi, který bude mít na týden klid v domě. Tuto (svoji) zásluhu jsem mu také neopomněla několikrát zopakovat (aby věděl, jaký jsem poklad). Ale překvapili chlapci, vedoucí i celková nálada a tentokrát to byl nejlepší ročník!

Cesta kolem rybníka

Ihned po příjezdu byla unesena princezna Jasněnka (žádnou paniku, to byla táborová hra). Všechny děti to nesly dost těžce, protože Jasněnka byla mladé, pohledné, 18-ti leté děvče ze sousedního tábora, a když byly vyzvány, že ji půjdeme zachraňovat, nadšeně se vrhly do her. Citlivější jedinci (Janička) ovšem proti něčemu tak drsnému protestovaly a dokonce zakazovaly účast na záchraně Jasněnky bratrovi. Pavla ale zasáhla a za chvíli se podařilo šok z únosu rozptýlit.

O čem bude následující hra Honza postavil rybu Hra v lese Rybaření

Hry byly dost podobné jako každý rok (taky co pro ty maláče pořád vymýšlet), ale vedoucí se snažily, aby to děcka zvládaly samy bez rodičů. V případě Dana a Honzíka se to dařilo velmi dobře, takže to celé odběhali sami a večer padali do postelí bez reptání. A já se mohla vklidu účastnit rukodělných prací pro dospělé.

Siesta Fronta na zmrzlinu Klíč od dalšího hradu Rytířská exhibice

Dokonce se přihlásili na divadlo a hráli jsme O pejskovi a kočičce, jak vařili dort. Honzík hrál pejska a tak se vžil do role, že uši nosil ještě do večeře. Na Dana zbyl "zlý pes" a byl to pro něj docela problém, vlastně roli odtrpěl jen kvůli bonbónu pro herce. Kamarády pak ujišťoval, že zlýho hrát nechtěl, a musela jsem přislíbit, že přístí rok dostane lepší roli.

Buben Cesta kolem rybníka Honza v přestojení za psa třídí vršky Honza a špagety

Největší úspěch u kluků měla letos hra na lovení ryb. Vyráběli jsme "opravdický" prut, místo háčku hřebík na provázek, ale kluci byli úplně unešení. O návštěvním dnu vzali dědu na ryby. Návnada byla problém. Rohlík se rozpustil, chvíli mě nutili hrabat žížaly, ale když jsem se neosvědčila a nic nenašla, rozhodli se obětovat pytlík kyselých žížal (gumáky v cukru). Nechytili nic a byli z toho fakt špatní. Naštěstí koupačka a nový pytlík kyselých žižal zachránily situaci. Nic, na příští rok odcházím shánět rybářský prut "zvládne to i žena" a dobrovolníka s rybářským lístkem.

Chůdy Maškarní Skupinové foto z karnevalu

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Dětský tábor s Krišpínem Křižanov - tábor pro rodiče s dětmi Nekonečný příběh - tábor pro rodiče s dětmi Pouštění draka Letecký den

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček