[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Lezení v Rudici

19.6.2005

Jak se malá akce může zvrhnout v pěkně masovou? Nám to vyšlo dokonale. V neděli ráno jsme si s Alčou říkali, že by nebylo špatný si někde zalézt. A stačila jedna esemeska a za chvilku nás bylo sedm.

Je to makačka

Skály v Rudici jsou poměrně těžké, aspoň pro nás. Chyty a stupy jsou poměrně malé a skála je většinou převislá. To jsou ale skutečnosti, které dávno víme, už jsme tu taky párkrát byli. Teď jsme přidali dalších pár zkušeností.

Vstup do údolí Políčka

První překvapení bylo, že při lezení poměrně těžkého pilíře, kdy už jsem se držel zuby nehty všeho, co bylo po ruce, jsem ulomil jeden chyt včetně asi pětikilového balvanu. Ten naštěstí nikoho netrefil, ale ten první pocit byl fakt "příjemnej".

O další představení se postarali Roman s Honzou, kteří lezli na "expresky". V okamžiku, kdy byl Honza skoro tři metry vedle posledního jištění se mu podařilo spadnout. Následné letadlo byla opravdu lahůdková záležitost. Od té doby jsme lezli už jenom s horním jištěním a dávali si pořádně bacha.

Kam si tak dát tu nohu A pořád nahoru Petr jede Přežil jsem

Na závěr musím vyzdvihnout výkon Petra, který se na nás přijel podívat. I přes nepohyblivý kotník levé nohy se odhodlal a vylezl si jednu pěknou cestu. Až jsme koukali, jak mu to šlo.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Rudické propadání Rudice Na Bajerce S Edou na Bajerce Zase na Stránské

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček