[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Rudické propadání

4.8.2004

V neděli jsme hledali nějaké pěkné místo na lezení a na webu jsme našli Rudické propadání. Takže jsme prozkoumali terén a ve středu odpoledne to vyzkoušeli.

Vedle Rudického propadání

V rámci tréningu řízení motorových vozidel jsme vyrazili jako masňáci vozem. Silnice z Brna do Rudice je pěkný tankodrom, některé části pamatují jistě ještě císaře Františka Josefa I. Ale tlumiče na našem stroji fungovaly obstojně, takže jsme dorazili jen lehce vytřesení. V Rudici byl značný nadstav lidí, skoro jsme se k propadání nedostali. Ale nakonec se mi podařilo davem lidí protlačit a udělat nějaké fotky ...

Starý mlýn v Rudici Hop - Alča nese seznam lezeckých míst Rudické propadání Vlez na ty kořeny, ať máš taky fotku Do každé díry vleze Krajinka Výstavka hornin

Pak jsme hledali nějaké skály na lezení, něco nepříliš obtížného, akorát pro nás. Měli jsme vytištěný průvodce z internetu, takže jsme obcházeli postupně všechny šutry v okolí vyšší než dva metry a porovnávali je s plánkem. Nakonec se nám některé skalky podařilo identifikovat. Skalky vypadaly napohled neškodně, takže bylo rozhodnuto. Někdy během týdne se tam vrhneme a zdoláme je. Cha, cha, to jsme se pěkně přepočítali.

Ve středu nastal den D. Znovu vyrazil náš bujný oř a bez kolize a dokonce s větší elegancí (už jsem na křižovatce nerozjížděl na trojku) nás dovezl na místo. Skála byla krásně zajištěná, stačilo se zajistit přes zbrusu nový kruh nahoře a hurá do toho. Nadšení poněkud ochladlo poté, co Alča na pátý pokus nastoupila a zjistila, že:
a) došly chyty
b) skála klouže jako potvora
c) došly stupy

Když jsem nějakou dobu dobře radil, kam se má chytnout, kam stoupnout a tak, slezla dolů a řekla, ať si to zkusím sám, když jsem tak chytrej. Brzo jsem zjistil, že výše uvedené beze zbytku platí, první čtyři metry jsem vylezl s jazykem na triku. Pak se to trochu spravilo, ale zase ubývající síla způsobily, že poslední metry jsem spíš skákal než lezl.

Druhý pokus Trocha bouldrování

Tváří v tvář mému výkonu se Alča rozjela a stěnu na druhý pokus taky přelezla. Takže nakonec oba zničení dole pod stěnou jsme si říkali, jaký to máme pěkný koníček.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Lezení v Rudici Rudice

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček