[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Gippel a Göller

22.6.2005

Další výlet od VUT, znovu pod vedením doktora Podešvy. Tentokrát se ukázalo, že skupina se dělí na vytrvalé staříky a velmi rychlé vytrvalé staříky.

Kravka Milka

To bylo tak. V autobusu všichni dostáváme mapu s popisem cesty. Na druhé straně mapy je popis cesty, který tentokrát obsahoval magickou větu: "ambiciózní jedinci si mohou trasu prodloužit o vrchol Gölleru ...". Podobné věty jsou velmi nebezpečné, už během cesty autobusem jsem Alču přesvědčil, že my rozhodně ambiciózní jsme. Roman s Luckou jsou ambiciózní už od přírody.

Na vrcholu Gippelu (zleva Roman, Lucka, Alice a já) Pásmo hor před bouřkou, poslední hora je Göller Hřebenovka

Hlavní garant dosažení obou vrcholů - Gippelu i Gölleru - byl docent Vala. Zatímco se výprava batolila z autobusu, svolal mocným hlasem skupinu ambiciózních a razantním tempem vyrazil do úbočí. Tempo bylo ukrutné, takže se skupina záhy roztrahala. My jsme se drželi na předních pozicích. Již za dvě hodiny jsme zdolali kilometr převýšení a dorazili na vrchol Gippelu. Počasí bylo velmi horké, slibovalo malou sprchu, která se dostavila při další cestě.

Nejdřív se rychle zatáhlo, potom začaly padat kroupy. Za občasného dunění hromu jsme pokračovali úbočím. Kroupy brzy přestaly, zato začalo poctivě pršet. Kamenitá cesta se proměnila v nepříjemnou sluzavku, což náš postup výrazně zpomalilo.

Tam už jsme byli - Gippel trochu zdálky Pohoda v Alpách Osamělý pahýl

Tehdy někdy začal klíčit názor, že nám jeden vrchol stačí, kdo by se taky trmácel na další a vůbec. Tento názor vytrval i přesto, že záhy přestalo pršet a počasí se stalo přímo ukázkové. Z okolních vrchů lehounce stoupala pára, přímo parádní výhledy do okolí. Za takové situace se už člověku nechce nikam honit, takže jsme Göller definitivně odpískali a zvolili přímou cestu dolů.

Hory po dešti

Ambiciózní trasu nakonec absolvovala trojice staříků s věkovým průměrem kolem 70-ti let. To se aspoň pozná pořádný trénink.

Informace o cestě

Trasa: Knollnhof (639m) - značka 622,635 - Ursprung Kogel (959m) - dále přes Treibsteig - Gippel (1669m) - Hofalm (1546m) - Waldhütt sattel (1266m) - Kernhof (690m). Trvalo nám to asi 7 hodin, převýšení je fous přes kilometr.

Ambiciózní trasa: z Waldhütt sattel (1266m) - Göllerhütte (1440m) - Göller (1766m) - a zpět
Mapa: Freytag&Berndt WK012

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Sníh na Tonionu Alpenwander na Hochschwab Waxeneck Alpenwander revival Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček