[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Na Bajerce

29.7.2007

Sobotní den a plán vyrazit si lozit. Ala dostala tip na jednu skálu ukrytou v hvozdech okolí Brna, prý se jí říká Bajerova skála. Smejčil jsem drahnou dobu prstem po mapě a nakonec - úspěch. Poblíž Mokré se nachází kóta vybavená onou skálou.

Blbnutí na skále

Ve snaze zlehka zabouldrovat jsme ani nebrali lana, stařičká škodovka nás hladce dovezla do vesnice s podivným dvojjménem Mokrá-Horákov. Dál už to bylo jenom pár kilometrů a už jsme stáli nahoře. Skála je totiž ve svahu, takže jsme přišli nejdřív nahoru a potom složitě hledali cestu, jak oněch 30 metrů někudy slézt bez nehody.

Ala ve spáře Bouldrování Lezení na Bajerce Můj pokus o spáru Blbnutí na skále

Skála je ale docela luxusní, dokonce se tam najdou i docela příjemná místa nepříliš veliké obtížnosti. Během pár hodin se nám podařilo se dostatečně zničit a vyrazili jsme zpátky. V Mokré jsme si nacpali břicha v levné a dobré hospůdce.

Pestíky Mravenec Vosa

V Mokré je zrekonstruované koupaliště, které nás taky zlákalo. Díky tomu, že byla pěkná zima, koupalo se tam asi pět lidí. Ala sice moc nechtěla, ale nekonec se dala předsvědčit. Pravdou je, že plavat jsme museli docela svižně, abysme náhodou nezmrzli. Zato bazén jsme měli kompletně pro sebe, protože oba zbývající návštěvníci (tři odešli, než jsme se dostali dovnitř) dávali přednost vysedávání v bufetu.

Koupaliště Mokrá-Horákov Voda je studená, do ní se nechce

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

S Edou na Bajerce Bouldrování Trochu lezení o víkendu Lezení v Rudici Zase na Stránské

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček