[bobroviny.cz] (c) 2004-2022 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Rodinná dovolená u Trautenberka

6.8.2016 - 13.8.2016

Velmi vydařená. Výborná společnost, fajn ubytování, tři kroky k bazénu, skvěle vařili, děti prudily až v pátek. A navíc řízek do uzlíčku na výlet každý den.

Výlet první - Lokálka

Rokytnice nad Jizerou

Aneb pojizerský pacifik. Kamarádka našla na internetu ojedinělou příležitost - historický vláček projíždějící trať kolem řeky Jizery. Z Martinic do Rokytnice. Pouze jedna jízda, pouze o víkendu, pouze o prázdninách. Báli jsme se, že se naše skupina do vlaku nenatlačí. Zbytečně. Vláček nebyl historický, byl to normální kufr, který přijel z Jablonce, a jeli jsme v něm sami. Trať sice pěkná, ale nic "o čem je třeba psát domů". S kamarády Romanem a Luckou jsme si prozíravě koupili jen jednu jízdu a udělali si pěší výlet z Rokytnice do Jablonce. Výlet se vydařil, otestovali jsme odolnost dětí a trasu zdárně zakončili v cukrárně.

Honza na kolejích Dan a Alice

Výlet druhý - Hanč, Vrbata a Žalý

Aneb rovnou do Jilemnice. Mají tu Zvědavou uličku, muzeum lyžování a turistické informace. Informovaly jsme se s Luckou, zda je poblíž nějaká rozhledna a vybraly jsme Želý, aby to bylo i s "procházkou". Procházka se protáhla, bylo to dál, než jsme doufali a nestíhali jsme oběd. Rezignovala jsem na vrchol a táhla se s Honzou pomalu. Skupina "A" rozhledny dosáhla a za 30 korun na osobu se rozhlédla. My s Honzíkem jsme se taky dostali dost vysoko a rozhlíželi jsme se ze stráně. Hráli jsme kámen-kořen-šiška-teď a hopsali po cestě jak králíci a taky jsme našli Aniččin dudlík, takže nakonec byli všichni spokojení. Oběd jsme stihli.

Pod rozhlednou Žalý

Výlet třetí - Pecka

Mírně pršelo, vybrali jsme tedy mírný výlet na Pecku. Prohlídka sklepení hradu byla svérázná, ale zato trvala jen 30 minut. Naštěstí. V podhradí je cukrárna Zlatá pecka. A to je pecka, mají úplně nejlepší zmrzlinu, jejíž míchání si určíte sami ze tří mléčných základů nebo banánového a mraženého ovoce. A nejlepší kafe.

Zřícenina hradu Pecka

Výlet čtvrtý - Safari

Když jsme vyjíždeli, bylo pod mrakem. Až jsme zaplatili vstupné začalo lít jako z konve. Zřejmě jsme letos dost přezoovaní, protože tahle zahrada mě moc nechytla. Když jsem byla malá, zklamala mě i safari část, ale na doporučení jsme si připlatili za Safari Truck. Byla to projížďka s výkladem, a pan řidič povídal poutavě samé zajímavosti. Pro kluky to byl zážitek a líbilo se jim to, i když jsme dost vymrzli. Za odměnu jsme si dali ještě jednou Zlatou pecku.

Pakoně a vodušky

Výlet pátý - Sněžka

Mně se tam moc nechtělo, čekala jsem davy. Davy byly. U lanovky a navrchu. Šli jsme pěšky a cesta po modré byla celkem prázdná. Na Slezské boudě začaly padat kroupy. Bylo to docela dlouhé a bála jsem se, že kluci budou brblat, ale překvapili, ušli a dost se jim to líbilo. Na Růžohorkách jsme si dali polívku a koláče a v Peci pod Sněžkou jsme dali cílovku v podobě zmrzliny. Jako dary jsem tu koupila pivo Krakonoš a Krakonošovu bylinnou. Nakonec parádní výlet.

Fyzikální hrátky pod Sněžkou Fronta na lanovku, naštěstí jdeme pěšky Rozcestník Pohled zpátky do údolí

Vrchol Sněžky a linie zájemců Vrcholové foto - zleva Roman, Anička, Lucka, Honza, Dan, já a Alice Krakonoš před hospodou

Výlet šestý - Prachovské Skály

Dan už na žádný výlet nechtěl. Chtěl být v penzionu a hrát s klukama Galaxy Trucker, takže jsme chlapce vyvezli násilím a nakonec se jim tam líbilo úplně nejvíc. "Tady je to hustý, nejhustější!" volali, když jsme procházeli plazivkama. Honzík nám pořád utíkal. Když jsme byli dole, tak mi to nevadilo, ale nahoře na skalách jsem byla šedá strachy. Mezi rozcestím Zadní Točenice a Císařskou chodbou měli rozložené rekvizity filmaři z USA. Natáčení sice už skončilo, ale zbyla po nich chaloupka na muří noze obložená lebkama a žebřiňáky. Zvlášť chaloupka se jim povedla, vypadala, jak kdyby tam byla odjakživa. Na zpáteční cestě ze skal jsme se stavili v Jičíně, hoši opět protestovali a zvláště Honza dosahoval v otravování kvalitních výsledků. Zklidnil se až na hřišti s obrovskou pumpou a nakonec se mu líbila i Rumcajsova ševcovna.

Prachovské skály Zbytky natáčení fantazy filmu Prachovské skály, Roman s nosičkou Totem

Malá pianistka Pumpa na dětském hřišti

Návrat - Častolovice

Vystřízlivět, sbalit a v mlze vyrazit domů. Toužila jsem se zastavit na zámku Častolovice, protože jsem se v časopise dočetla, že je to tam dobrý a že potřebuju knihu Cesta od Cecilie Sternbergové. Tak v Častolovicích je to fakt dobrý. Zámek nebudí ten dojem "hlavně tu na nic nešahejte". Na nádvoří je kavárna, klece s papoušky, z oken hrál klavírní koncert. Zahrady jsou otevřené, je zde sbírka růží a malá zoo. Honzík běhal k pokladně pro další a další pytlíčky s krmením a tak si ho zamilovala koza, lama, oslík i malilinký prasátka a vůbec nechtěl odejít. I knihu jsem sehnala.

Kavárna na nádvoří zámku Častolovice Honza a koza

Naše cesta domů pak ještě chvíli trvala, ale vraceli jsme se spokojení a odpočatí a rozhodně to stálo za to. Lucko, dík, že jsi nás k Trautenberkovi vzala.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Pod stanem v Chalmové Trojpochod Rosice - Babice - Zastávka Kroměřížské zahrady

Nejnovější články

Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký" Kapitánčin deník 2 Kapitánčin deník 1 Velmi krátká recenze Dyje - než se do Nových mlýnů vlije

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2022 Roman Hubáček