[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Velmi krátká recenze

9.7.2021 - 11.7.2021

Alice píše: Název článku je inspirován tímto zdrojem, kterýžto mi zpříjemňuje lockdowny, epidemie, homeškolu, homework, housework a domácí vězení.

Na vrcholu sjezdovky

Opravdu nerada pořizuju nové vybavení do terénu. Mám ráda svoje staré, osvědčené věci, u kterých vím, co od nich čekat. A i když ty věci mají již svoje chybičky, nikdy zásadně nezklamaly. Mám batoh s ulomenou přeskou a dírou překrytou nášivkou žížaly. Máme vařič, který při zapalování dělá půlmetrový plamen. Mám pláštěnku za 200,- vyspravenou izolační páskou ... Leč mé staré samonafukovací karimatce přestal dovírat ventilek. Teda ta stará karimatka navíc nebyla moje, ale tak nějak se u mě zabydlela hlavně z toho důvodu, že jsem ji majiteli nevracela, jen ho opakovaně ujišťovala, že ji stále mám, a kdyby bylo potřeba, tak ji samozřejmě dám. No, jezdila se mnou dobrých 10 let a byly jsme na sebe prostě zvyklé.

Ala a alkohol Bagry kolem Slaměnky Mlžné ráno

Před víkendem ale Roman přišel s tím, že bychom mohli někam na trek (děti jsou na táboře) a tak jsem ve čtvrtek v časovém presu začala vybírat, na čem budu spát. Výběr byl poněkud omezen tím, že to musí mít v obchodě, kam dojedu o obědové pauze. Takže jsem prolustrovala internetovou nabídku krámu Hanibal a na první pohled se zamilovala do Sea to Summit UltraLight ... protože ... prostě proto, že je ta karimatka krásně oranžová. No zkoukla jsem ještě pár videí na youtube - nadšený "Lumber Jack" si s ním pohazuje a juchá, jak je produkt lehký, a na druhém videu "Éterická Víla" otáčí ventilkem a demostruje, jak snadno se karimatka balí. Karimatku jsem zakoupila, ani jsem ji nevybalovala a šupla do batohu.

  • karimatka se do batohu krásně vešla, zabalená je opravdu malá

Na vřesovištích Celkem nedotčené lesy Studánka a chlazené pivo

V pátek vyrážíme s velkým zpožděním do Dolní Moravy. "Resort s horou zážitků" necháváme za zády a večer stoupáme černou sjezdovkou na hřeben.

  • karimatka se nese skvěle, je opravu ultra lehká (550g)

Když padla tma, jsme nahoře, padá mlha, stavíme stan. Vybaluji karimatku a je mi jasné, kdo si ve stanu zabere menší flek. Jakože jsem zvyklá na 10cm po každé straně navíc, abych se mohla pěkně převalit.

  • karimatka je ultralehká mimo jiné proto, že je ve tvaru jak kdyby mě obkreslili ve spacáku (jakože přesně, žádné přídavky na švy)

Večeříme - červený víno a chleba se šunkou. Vyháním Romana ze své karimatky, neboť chci, aby její jasnooranžovost zůstala neposkvrněna.

  • na jasnooranžové barvě je vidět každý drobek

Noc skvělá, i když pršelo. Uznávám, že vymolitanované je to opravdu dobře - pod zadkem víc, pod nohama míň. Tloušťka vyhovující, kyčle neotlačeny. Klouzavý povrch je místy doplněn o antiskluz nátěr, takže ráno se překvapivě probouzím stále na karimatce.

  • tepelná izolace, měkkost OK

U slůněte Všudypřítomné bagry Údolí Dolní Moravy

Balíme za mírného deště. Otáčím ventilkem (jako Éterická Víla ve videu) a presuju, co to dá. Mám ultrabalíček ... který se ovšem do futrálu nevleze. Tak jako ... to se mi u balení žádné samonafukovačky ještě nestalo, presovat umím skvěle, na to jsem pyšná. ... takže přerolovávám ... a na potřetí to klaplo.

  • na sbalení karimatky je třeba pořádný presovač, pevné paže a pevné nervy

Zabalili jsme a vyrazili směr Kralický sněžník. Hřebenovka po modré je fakt pěkná, lidí málo, kolem cesty pár řopíků, příroda krásná. Vrchol samotný je však turistická křižovatka a bylo na něm opravdu plno. A to se tu ještě chystá horská chata (na české straně) a rozhledna za EU dotaci (na polské straně). Takže jsme to stihli ještě tak, tak bez výstavby. Slézáme na polskou stranu pod hřeben. I tato cesta je velmi frekventovaná, ale jak je příležitost uhýbáme na neznačenou cestu a tam je to moc krásné. Chvíli se touláme úbočími a pak stoupáme zpět na hřeben. Roman navrhuje, že by bylo pěkné spát na rozhledně Klepáč, takže zatneme sval a na rozhlednu opravdu se soumrakem dorazíme. Ukazuje se však, že rozhledna je již velmi nestabilní, dřevo prohnilé a už se jen čeká, až se s ní vypořádá gravitace. Nechci spát ani pod rozhlednou, kdyby náhodou gravitace zvítězila již tuto noc. Vracíme se kousek po hřebeni. Noc je tentokrát teplá, Sea to Summit poležení opět ok.

Vrchol Králického Sněžníku, davy a staveniště Zkratka v Polsku

Ráno v pohodovém tempu scházíme do Dolní Moravy. Cestou jsme ještě našli luxusní nocleh plac (třeba na příště), u kterého Roman po chvíli kroužení objevil i luxusní kadibudku (starou, ale o to krásnější).

V Dolní Moravě mě Roman, peněz nemaje, zatáhl do první hospody (jakože asi 10 metrů od konce treku). A protože já jsem si peníze vzala, tak jsme poobědvali. A pak s malou zastávkou na tvrzi Hůrka rovnou domů.

Pěkné místo na spaní u rozhledny Klepáč Rozpadající se rozhledna na Klepáči Výhled do Polska

Zda jsem udělala s karimatkou dobrý obchod prověří čas. Doufám, že nás čeká dlouhé přátelství, zatím k ní však přistupuji obezřetně.

P.S. Doma jsem vyzkoušela, jak rychle se ta věc samonafukuje, protože v terénu podvádím a přifukuju pusou. No, tak do použitelna za 1,5 hodiny. Takže v terénu zůstaneme u plicní ventilace.

Podrobnosti

Pátek 9.7.2021
Dolní Morava, Hotel Vista (768m) - po sjezdovce nahoru, kolem Stezky v oblacích a chaty Slaměnky - po modré směrem na Babuši - v lese před Babuší nocujeme. Výstup 452m, asi 4km.
Sobota 10.7.2021
Pokračujeme - na modrou - Podbělka (1308m) - Sušina (1321m) - Stříbrnická (1250m) - dál po červené - Králický Sněžník (1423m) - po červené a zelené - Chata Na Śnieżniku - po červené do údolí, ale rychle z ní utíkáme kvůli hromadě lidí - chaos v lesích - modrá cyklostezka na Wysoczku (1195m) - Sedlo Puchača (1105m) - po červené - rozhledna Klepáč (1144m). Výstup i sestup asi 800m, 22km.
Neděle 11.7.2021
Z Klepáče (1144m) po červené a modré - Dolní Morava (769m). Sestup 500m, asi 6km.

Mapa: trasa na mapy.cz

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Dojmy z Dolní Moravy Bunkry kolem Králíků Přes Rychlebky Borůvky v Rychlebkách

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček