[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

S dětma na dvou kolech u Neusiedler See

24.8.2014 - 30.8.2014

Alice píše: To jsem takhle v lednu u svařáku básnila o Korutanech. Je to prý ráj pro cyklisty, rodiny s dětmi počítaje. Cyklostezky, teplá jezera, to vše dokresleno Alpami. Nadchla jsem se, že letos tam v létě rozhodně musíme jet.

Podersdorf

Dan už určitě bude umět jezdit na kole (bez bočních koleček), Honzík bude nadšeně juchat ze zadní sedačky, šestihodinová cesta autem bude obrovská zábava, protože budeme hledat krávu Milku. Do léta jsem stačila vystřízlivět a změnit plány - tak předně 6 hodin s klukama v jednom autě nedám, pokud nemá být nikomu podáno silné sedativum.

Série hřiště - Honza s Jančou v tunelu Gasthaus v Rustu Letní láska

Na konci června jsem reálně přehodnotila situaci a vybrali jsme již dříve vyzkoušené Neusiedler See. Týden před odjezdem jsem začala šílet - jídlo (nutné zavařit), ubytování (u objednávání jsem se pomocí google translator přetvařovala, že umím německy), Dan dosud na kole neumí, Honzík má z kolo- sedačky panickou hrůzu a stejně ještě nemáme nosič na auto. Nebýt kamarádů, kteří byli odhodlaní jet s námi, tak jsem se na cyklistiku asi vykašlala.

Dovolená jak u severního moře Slet u Neusiedler See Série hřiště - opičák

A to by byla chyba, protože když se chce, všechno jde, a nakonec to byla parádní dovolená. Roman zasáhl a zajišťoval dorozumívání s domorodci, na Honzíka jsme půjčili vozík za kolo a Dan seděl v kolo-sedačce. Jen jsem brblala, že když chceme mít s dětmi aktivní dovolenou, tak to znamená být aktivní i za ně. Po rovině jsem ani nevěděla, že vozík za kolem vezu, zato do kopce jsem plivala krev a zezadu poslouchala "trenéra": "Já chci jet rychlejiii".

Naštěstí kopců nebylo mnoho.

Série hřiště - výstup ke skluzavce Památník železné opony Chrlič v Šoproni

Ubytování jsme měli v Moerbisch, kde vedou cyklostezky na všechny strany, takže jsme auto vytáhli jen ve středu na výlet do Šoproně, jinak jsme objezdili vše na kole.

Šoproň - sjezd (ultra)pravice Série hřiště - pásový dopravník Rodinná fotka

Výlet č.1: Rust (pláž), zima, větrno, děti si hrají na pláži v bundách a gumákách. Pavla říká, že její dávný sen dovolená u Severního moře nebude s dětmi asi dobrý nápad.

Plašítko na špačky na vinici Tažná matka (v popředí) Kiting u Podersdorfu Krávy u jezera

Výlet č.2: maďarská hranice, památník železné opony - Sankt Margarethen, sluníčko, krásné vinice (bohužel v kopci)

Výlet č.3: prší, takže autem do Šoproně. Podle průvodce krásné město, pro nás zklamání.

Jezero z vyhlídkové věže, město naproti je Rust Racek sleduje naši loď Maďarská cykloztezka (teda zabloudili jsme) Série hřiště - chaloupko ke mně čelem k Ivanovi zády (a vylétly vosy)

Výlet č.4: lodí do Illmitzu - Podersdorf - Illmitz - a lodí zpět. Uragán, u majáku obrovské vlny, které na nás stříkaly, chlapci jsou nadšeni a nechávají se opakovaně zkrápět.

To by mohlo být logo naší výpravy Série hřiště - mezi lany Jeden den na koupání Péťa v plaveckém

Výlet č.5: do Maďarska, cíl byla pláž u Fertorákos, zabloudili jsme cestou a terénem se přiblížili až na dohled Šoproně, tam už fakt nechceme. Blouděním v lese jsme po dvou hodinách našli pláž. Byla placená, oplocená a měla tam sjezd ultra pravicová strana. Bez svačiny jsme to stočili zpět do Rakouska.

Rodinná fotka Víno všude po cestě Sušení rákosu

Výlet č.6: pláž v Rustu. Je krásně, koupání, hrady z písku, poslední záchvěv léta, protože na sobotní odjezd lilo jako z konve.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Neusiedler See Dubrovník Madeira - ostrov dřeva Do hor Madeiry - Pico Ruivo Alpenwander na Hochschwab

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček