[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Mnichov aneb prodloužené prázdniny

1.9.2014 - 12.9.2014

Alice píše: Mám ráda služební cesty. Momentálně tedy není prostor, abych se do nich přímo hrnula, ale když byla v práci příležitost odjet na školení do Německa, neváhala jsem. Nic není zadarmo, stálo mě to nejaktivnější sobotu v mém životě.

Mnichov z výšky

V 16.00 jsme se vrátili z dovolené, vybalila jsem všechny věci, vyprala 4 pračky, nachystala dětem věci na první den do školky, uvařila oběd, nakoupila domů zásoby jídla na 4 dny, sbalila se a v neděli v poledne odjížděla směr Bavorsko. Zbytek úkolů doma zvládl Roman, který se dobrovolně nabídl, že se o vše postará.

Dům na hlavní ulici Ozdoba na domě Zelené město - v domě je ukrytá hospoda Die Welt in der Boulderwelt

Z Mnichova jsem byla nadšená. Sice tu nejsou žádné turistické trháky, ale město je plné zeleně a parků a připomínalo mi Paříž, jen místo kaváren jsou tu pivní zahrádky. Za dva týdny začínal Octoberfest a tak se ve městě neslo již vše v duchu příprav.

V obchodech mě zaujaly dirndly, měli je všude (i v Kauflandu). Tak jsem se zeptala německých kolegů, jestli je to normální součást oblečení. Řekli mi, že to je jen maškarní kvůli Octoberfestu, a s láskou začali hovořit o Bavorských krojích, které mají doma, které jsou kvalitní, často nejdražší kus oblečení a nosí se jen o svátcích a ne do hospody na pivo.

Obchod se suvenýry - ta veverka s peřím a parahoma je must have Široká nabídka dirndlů - zde kvalitní varianta Bleší trh, nikdy více Muzikanti

Hodně se mi líbil Olympia park. Olympiáda se tu konala v roce 1972, ale areál je udržován a přeměněn na relax zónu. Byla jsem si tu zaplavat a bazén byl asi nejlepší, který jsem kdy navštívila. Architektonicky krásný a zároveň funkční.

Radnice se zvonkohrou Deutsches muzeum - sekce lodní plavby Deutsches muzeum - sekce letadla Deutsches muzeum - slavný rudý baron

Koho baví lezení, určitě musí zajít do Boulderweltu - boulderová hala, kde jsou předchystány cesty všech obtížností. Část stěny je i venku spolu s kavárnou a slacklajnama. Strhala jsem si tu mozoly na rukách, jak jsem chtěla za dvě návštěvy vyzkoušet všechny cesty, což jsem stejně nestihla, protože cest je hodně.

Dále můžu doporučit technické muzeum. Dá se tu strávit celý den, nachodila jsem tu asi 10 kilometrů. Expozice jsou moderní a zajímavé a mají tu skutečné unikáty. Nejvíc se mi líbila agronautika, astronautika a historie výpočetní techniky.

Deutsches muzeum - co je na jednom křemíkovém čipu Deutsches muzeum - 80. léta, pracovnice IT dírkuje šítky Olympia park - bazén, kde se konala olympiáda 1972 BMW návštěvnické centrum

A co mě zkamalo? Bleší trhy. Táhla jsem se přes půl města, abych si zakoupila nějaký suvenýr vysoké umělecké hodnoty a nízké ceny, nejlépe něco na sebe, a byla to katastrofa. Krámy, jako když vlezu k nám do dílny. Dále pak jídlo. Asi jsem neměla šťastnou ruku při výběru. V pekárně za sklem vypadalo všechno luxusně, ale co jsem ochutnala, bylo zklamání. Taktéž vyhlášené knedlo vepřo zelo bylo nějaké nedotažené. Preclíky hmm, salát v drahé restauraci hmm, dalo se. Pivo dobrý. Takže! jela bych zase, ale příště beru proviant.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček