[bobroviny.cz] (c) 2004-2022 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Vytržení ve Vídni

1.12.2013

Alice píše: Díky hlídací babičce (Helo, díky!) jsme si udělali opět rodičovskou vycházku a vyrazili na punč (a taky na trochu té kultúry). Autobusy byly vyprodány už v půlce listopadu, takže jsme si nemohli vybírat a dle jízdního řádu měli ve Vídni stanovený čas od 11:30 do 22:40.

Nábřeží Dunaje

Bylo krásné počasí a tak jsme nejdřív zamířili na Donauinsel, kde jsou městské pláže a restaurace, v prosinci působily trošku hrůzostrašným dojmem, a pak do Donaupark, na vyhlídkovou věž. Bála jsem se, že ve věži bude jen předražená restaurace, ale není tomu tak, jsou zde dva vyhlídkové ochozy, vnější a za sklem, a restaurace je jen na rezervaci. Výhled nádherný, dokonce i na dámském WC je okno v každé kabince. Pro jedince se závratí určitě silný zážitek, vyhlídka je ve výšce 150 metrů. (Jen tak mimochodem, v Donau parku pod věží je krásné, velké dětské hřiště).

V parku Krkavec se nechal ochotně krmit Kapotovaný šlapohyb Opuštěné stánky na nábřeží

Od Donau City jsme přejeli do centra ke Kunst House Wien, kam jsem se chystala už dlouho na výstavu o Hundertwasserovi. Výstava nezklamala, jsou zde jeho malby, návrhy známek, tapisérie i architektonické modely a hesla jeho filozofie. Jako dočasná výstava je zde instalace fotografií od Michela Comte. Obě výstavy jsou doplněny videem, které objasní spoustu věcí ze "zákulisí". U muzea jsme vyzkoušeli místní bistro, ale z toho jsme měli smíšené pocity. Jídlo docela dobré, ale velikostně jen malé snacky. Roman byl spokojen, páč jsem se s ním rozdělila ze svého, ale já bych snědla ještě tak dvě porce, spíš tři.

Dunajská věž - Donauturm Výhled na Dunaj a industriální zónu Donaucity a ještě jeden výhled Ala pózuje u soch v parku

Za zimní tmy jsme v šest hodin vyrazili na hlavní program akce - vánoční trhy. Vídeň trhy miluje, takže je jich v centru opravdu hodně, začali jsme na Stephansplatz. Cestou k radnici jsme potkali další tři trhy a ochutnali punč, svařák i mozart punč (je to teplý vaječný koňak se šlehačkou). Už na Maria Theresien-Platz začal Roman protestovat, že už další trh nesnese, že už je vytrhovanej na dva roky dopředu. Umlčela jsem ho Tirolen bramborama (= francouzské brambory) a vyrazili jsme k radnici.

Ve městě, v pozadí je vidět kolo z Prátru Před Hundretwasser muzeem Vánoční výzdoba Vánoční výzdoba Obchod s vánoční výzdobou

Park u radnice hrál všemi barvami a upříně byl trochu (hodně) kýčovitý. Housle, srdce a ledová kra s tučňáky. Stánky s baňkami dosud nebyly probrané a tak jsme si mohli představovat, jak asi vypadá vánoční stromek s Frankensteinem, 100 krát zvětšenou skleňenou mouchou, bagrem nebo hamburgerem. Můj osobní vítěz byl krokodýl s plavacím kruhem, slamákem a kytarou. Raději jsme se tu dlouho nezdržovali, zásobili se giga preclíkem a vyrazili k autobusu. Po třech kolech kolem Prátru jsme našli zastávku (je pro oba směry stejná) a v 0:30 dorazili zcela vyčerpáni domů.

Odkazy

 • Donau turm - vyhlídková věž
 • Museum Hundertwasser
 • Vídeňské vánoční trhy
 •  

  Navigace

  Předchozí - Další
  Časová osa Přehled všech článků Větší akce

  Fotka dne

  Související články

  Vídeň a Prátr Do Vídně na žraloka Předvánoční Vídeň

  Nejnovější články

  Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký" Kapitánčin deník 2 Kapitánčin deník 1 Velmi krátká recenze Dyje - než se do Nových mlýnů vlije

  Hledat


  Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

  Co to tady je

  O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

  RSS

  RSS článků RSS fotek dne

   

   

  (c) 2004-2022 Roman Hubáček