[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Adventní Orličky

20.12.2013 - 22.12.2013

Alice píše: Už dávno jsme zjistili, že nejlepší recept na vánoční pohodu je odjet pryč. Protože to nesvádí k plnění vánočního plánu a soutěži o 1000 druhů cukroví. Přiznám se ale, že letos se mi kvůli počasí moc nechtělo. Nechtělo se mi balit děti kvůli tomu, abychom viděli, jak vypadá mlha v Čenkovicích. Nakonec nám to ale nedalo, vybičovali jsme se k aktivitě a stálo to za to!

Sjezdovka Červená voda

Vyráželi jsme v pátek za absolutního šeda. Ještě v Lanškrouně, kde jsme nakoupili zásoby, nebylo po sněhu ani památky, jen bylo trochu chladněji a Dan se ptal, co tady budeme v tak ošklivým počasí dělat. Jak jsme ale vyjeli do sedla Bukové hory, začala zimní pohádka. Námraza na stromech, půl metru sněhu a sluníčko. Děti vzdychali: "jé tady jsou Vánoce". Sluníčko bylo přesně 2 minuty, pak jsme opět sjeli do mraku, který zabral celé údolí. Odpoledne jsme lyžovali v úplné mlze, ale zase byli na sjezdovce dohromady 4 lidi a kluci vesele jezdili na bobech.

Zasněžené stromy na Bukové hoře Dan nezvládl řízení Zasněžené stromy Dolní část sjezdovky na Červené vodě

Zato v sobotu bylo počasí jako z katalogu. Teploučko, sluníčko, upravená sjezdovka, která se tedy dost zalidnila (tedy na celkem asi 12 lidí). Dopoledne šel lyžovat Roman, odpoledne já. S klukama jsem byla dopoledne venku. Dan byl nadšen, ale Honzík měl nějaký osobní problém s punčocháči a rukavicemi, takže byl dost protivnej. Dana jsem na chvíli postavila na lyže, ale protože byl sníh dost ledový a Honza otravný, tak jsem ho lyžováním netrápila dlouho.

Horní stanice lanovky Svačina Sněžná děla

Večer jsme vyrazili do hospody v Čenkovicích. Sníh křupal a kolem chatek byly pověšený světýlka a Daník říkal, že to už sem přijde Ježíšek. Večer jsme pak jedli cukroví a seděli u krbu.

Honza Čenkovice Bobování - Ala s Danem Dan na okně

V neděli ještě Roman vyrazil dojezdit permanentku a stihl to úplně přesně než jsme sbalili a dorazila obrovská mlha. Zpátky jsme jeli přes Olomouc a až do Zábřehu nebylo vidět na 20 metrů. Výlet do města se nám moc nevyvedl, protože byla veliká zima, tak jsme skončili v pekárně v nákupním středisku Moritz, kde jsme s klukama jeli asi 4krát do 3.patra na záchod.

Pak jsme ale přejeli do herničky Mraveniště, kde jsme se potkali s kamarády a líbilo se nám tam tak, že jsme se zdrželi až do úplné tmy a domů přijeli až večer.

Odkazy

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Čenkovice v Orlických horách Lyžování na Říčkách Ramzová - jarní lyžování Lackenhof s Tušlou Stuhleck

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček