[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Adventní Orličky

20.12.2013 - 22.12.2013

Alice píše: Už dávno jsme zjistili, že nejlepší recept na vánoční pohodu je odjet pryč. Protože to nesvádí k plnění vánočního plánu a soutěži o 1000 druhů cukroví. Přiznám se ale, že letos se mi kvůli počasí moc nechtělo. Nechtělo se mi balit děti kvůli tomu, abychom viděli, jak vypadá mlha v Čenkovicích. Nakonec nám to ale nedalo, vybičovali jsme se k aktivitě a stálo to za to!

Sjezdovka Červená voda

Vyráželi jsme v pátek za absolutního šeda. Ještě v Lanškrouně, kde jsme nakoupili zásoby, nebylo po sněhu ani památky, jen bylo trochu chladněji a Dan se ptal, co tady budeme v tak ošklivým počasí dělat. Jak jsme ale vyjeli do sedla Bukové hory, začala zimní pohádka. Námraza na stromech, půl metru sněhu a sluníčko. Děti vzdychali: "jé tady jsou Vánoce". Sluníčko bylo přesně 2 minuty, pak jsme opět sjeli do mraku, který zabral celé údolí. Odpoledne jsme lyžovali v úplné mlze, ale zase byli na sjezdovce dohromady 4 lidi a kluci vesele jezdili na bobech.

Zasněžené stromy na Bukové hoře Dan nezvládl řízení Zasněžené stromy Dolní část sjezdovky na Červené vodě

Zato v sobotu bylo počasí jako z katalogu. Teploučko, sluníčko, upravená sjezdovka, která se tedy dost zalidnila (tedy na celkem asi 12 lidí). Dopoledne šel lyžovat Roman, odpoledne já. S klukama jsem byla dopoledne venku. Dan byl nadšen, ale Honzík měl nějaký osobní problém s punčocháči a rukavicemi, takže byl dost protivnej. Dana jsem na chvíli postavila na lyže, ale protože byl sníh dost ledový a Honza otravný, tak jsem ho lyžováním netrápila dlouho.

Horní stanice lanovky Svačina Sněžná děla

Večer jsme vyrazili do hospody v Čenkovicích. Sníh křupal a kolem chatek byly pověšený světýlka a Daník říkal, že to už sem přijde Ježíšek. Večer jsme pak jedli cukroví a seděli u krbu.

Honza Čenkovice Bobování - Ala s Danem Dan na okně

V neděli ještě Roman vyrazil dojezdit permanentku a stihl to úplně přesně než jsme sbalili a dorazila obrovská mlha. Zpátky jsme jeli přes Olomouc a až do Zábřehu nebylo vidět na 20 metrů. Výlet do města se nám moc nevyvedl, protože byla veliká zima, tak jsme skončili v pekárně v nákupním středisku Moritz, kde jsme s klukama jeli asi 4krát do 3.patra na záchod.

Pak jsme ale přejeli do herničky Mraveniště, kde jsme se potkali s kamarády a líbilo se nám tam tak, že jsme se zdrželi až do úplné tmy a domů přijeli až večer.

Odkazy

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Čenkovice v Orlických horách Lyžování na Říčkách Stuhleck Ramzová - jarní lyžování Lackenhof s Tušlou

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček