[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Provence - Kam nás kola zanesla

5.9.2008 - 7.9.2008

Alice píše pokračování cesty po Provence: Nakonec jsme v Arlés založili základnu, hlavně z toho důvodu, že jsem zjistila, že každou sobotu bývá ve městě trh a ten jsme si nechtěli nechat ujít. Naše plány, jak navštívíme všechny pečlivě naplánované turistické atrakce, jsme hodili za hlavu a rozhodli se, že vyberem jen směr a kde se nám bude líbit, tam zastavíme. Tak jsme v pátek nechali stan a věci v kempu a "nalehko" vyrazili směr Avignon.

Výhled do krajiny Provence

Tarascon

Historické městečko s hradem na břehu Rhony. K hradu se váže legenda o draku jménem La Tarasque. Je to něco jako Lochneska, ale je obojživelný, žije v Rhone a v temné noci vylézá na břeh. Co dělá na břehu se mi nepodařilo zjistit. Ale prý ten drak je dcera zmije a Béhémoth (bájné zvíře zmiňované v hebrejské Knize Jobově).

Na hradbách Tarasconu Obluda jménem La Tarasque

Tarascon (francouzsky)

Avignon

Příjezd do Avignonu je pro cyklistu opravdová chuťovka. Byli jsme nuceni přežít zase kousek dálnice. Naštěstí úplně zacpané, takže byl člověk na kole takovej mrštnější. Jak jsme ale vjeli za hradby, kterými je celé město obehnáno, byl klid. Auta do středu města nesmí, uličky jsou jak středověké a všude mraky lidí.

V Avignonu Ala před papežským palácem Tohle je ten most v Avignonu

Obroužili jsme hradby, papežský palác, most z písničky, na který se momentálně nesmí chodit, dali sváču a dali se na zpáteční cestu. Výjezd z Avignonu opět dopravní horor, když ubylo aut začal protivítr.

Sur le pont d'Avignon
L'on y danse, l'on y danse
Sur le pont d'Avignon
L'on y danse tous en rond

Les beaux messieurs font comm' ça
Et puis encore comm' ça

... dalších pět slok k nahlédnutí

Trh v Arlés

Sobotní trh v Arlés byl zážitek, který stál za to. Nevěděli jsme na kterém náměstí se bude trh konat, ale vydali jsme se do města s tím, že se pak zeptáme. Nebylo třeba. Hlavní ulice byla v délce asi 1500 metrů uzavřena, doprava odkloněna a na vytvořeném prostranství bylo snad 1000 stánků. Kvůli plným brašnám na kole jsme moc neutráceli, ale něco do bříška jsme si dopřáli. Když jsme pak ulicí projížděli odpoledne, jediné co dopolední trh připomínalo byly tuny odpadků a uklízecí čety.

Olivy a Pistácie na trhu v Arles Koření Paella Jen pár hodin po skončení trhu

Camarque

Je národní park s černými býky, bílými koňmi a hejny komárů. Jsou tam dokonce dva špatně značené okruhy pro cyklisty. My viděli býky zdálky, koně a komáry zblízka. Pak začalo lít jako z konve a bylo po komárech. V ústí Rhony jsou pro turisty pořádány plavby lodí na ptactvo a plameňáky a to by určitě stálo za vidění, kvůli dešti ale až příště.

Bílý camarquský kůň a já Stádečko

"Starej" Miramas (le vieux)

Městečko se nachází na kopci u L'Étang de Beure (což je mořská zátoka, ale od moře je kompletně oddělena hrází). Jméno Miramas vzniklo složením slov Mira a Mar, což znamená "vidět moře". První písemné zmínky pocházejí z 12. století, ale založeno bylo již dříve na místě římského opida. Z hradu už jsou sice jenom trosky, ale spousta domů zůstala zachována. Navíc je z hradeb opravdu krásný výhled na moře.

Ulice starého Miramasu s výhledem na moře Kostelík a domky v Miramasu

Inspirováno textem z notreprovence.fr (francouzsky)

Provence - První kilometry - Marseille a moře

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Provence - První kilometry La douce France aneb
Jak dostat kola do letadla
Marseille a moře Vysočina od pískoviště k pískovišti Bílý Potok na kole

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček