[bobroviny.cz] (c) 2004-2022 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Dnešní tip: Free riding za Brnem

28.1.2006

Alice píše: Mezi moderní zimní sporty patří takzvaná volná jízda. Nabízejí ji všechna větší Alpská lyžařská střediska a v podstatě jde o to, že se nejezdí po upravených tratích, ale mimo sjezdovku.

Blížíme se k Ochozu

Pro úplné fajnšmekry - rozuměj blázny - se dokonce sjíždí taková místa, kam se dá dostat pouze (jen a pouze) vrtulníkem. Dotyčný je shozen na lavinový svah, vrtulník odletí a on si může v klidu, nikým nerušen (v masovém případě doprovázen stejně postiženým kamarádem) užívat adrenalinu.

Já nejsem tak náročná, můj adrenalin spolehlivě vybudí sjezd v Hádských lesích za Brnem, ovšem na běžkách. Když jsem s běžkováním začínala, asi ve 12 letech, dokázal mi adrenalín vybudit téměř každý sjezd. Teď už mě jen tak něco nevyděsí, ale sjíždění kopce u Ochoze mě dohání ke slovům, která nejsou publikovatelná a která ve zkratce obsahují: "Tohle nemám zapotřebí."

Pařezy ve sněhu Cesta není příliš rovná Obluda z Kindrvajca

Letos jsme již 3. rokem absolvovali sjezd Hády - Těsnohlídkovo údolí, na kterém jsem si před dvěma roky málem zlomila ruku. Tenkrát ještě neznaje kouzlo volné jízdy, snažila jsem se sjíždět po cestě. Sněhu bylo málo, cesta projetá traktorem, takže měla dvě velmi hluboká korýtka a já se snažila držet hesla: "Snaž se stát co nejdýl". Ustála jsem to až k první ostré zatáčce a tam jsem se zastavila o šutrák. Po téhle zkušenosti Bobr objevil krásu ježdění mimo cestu. Mimo cestu je sníh většinou hluboký, měkký (dobré pro dopady) a do protisvahu to vždycky zastavuje. Tato trasa pro free style naprosto dokonalá - doporučuju.

Mohutné plužení Odolná kytka

Minulý týden jsme tedy zkoušeli novou trasu Hády - Horní Hrádek (u Ochoze). Trasa je výborná - pro sebevrahy. Je tam spousta stromků, takže když mě píchla nad oko třetí větev a zastavila jsem o druhý stromek, tak mé jediné přání bylo dostat se k silnici. Což se mi nakonec povedlo. Jak je vidět, z nabídky Brněnských svahů si vybere každý a proto hurá na běžky!

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Pes na běžkách Jak se venčí kůň Pod Hády

Nejnovější články

Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký" Kapitánčin deník 2 Kapitánčin deník 1 Velmi krátká recenze Dyje - než se do Nových mlýnů vlije

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2022 Roman Hubáček