[bobroviny.cz] (c) 2004-2023 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Nízké Tatry

17.9.2005 - 18.9.2005

Vojta znovu zasahuje. Tentokrát vymyslel výlet na Slovensko do hor. Pár mailů ujasnilo priority, takže jsme se shodli, že vhodné pohoří budou Nízké Tatry. Pojedeme už v pátek večer, takže si víkend užijeme dokonale.

Hřeben v mracích, mrak nejvíc vlevo je Chopok

Hlavním cílem šesti členů naší skupinky jsou nejvyšší vrcholy v Nízkých Tatrách - Ďumbier a Chopok. Oba mají kousek přes dva kilometry nad mořem. Jako základnu použijeme kemp v Nemecké, který leží na břehu Hronu.

S deštníkem na Ráztockou Holu

Sobotní ráno nás ale nepřivítalo moc pěkně. V horských lesích se válely chuchvalce mlhy, mírný déšť taky na optimismu nepřidal. Skupina se rozděluje. Jedni tvrdí, že to přestane, druzí - co byste řekli? S Alčou jsme optimisti, ale na Chopok to nevidíme ani my. Zato se nám líbí Ráztocká Hola, tři hodiny cesty do kopce přímo z kempu. Druhá skupina míří do jeskyní, kam prý neprší.

Alice jako deštníkový turista Kytkám voda nevadí

Cestou ještě spatříme působivé panoráma kamenolomu, než nás pohltí mlha. Déšť zesiluje, už nám prší i pod deštníky - vzali jsme si je trochu z legrace, ale odváděly dobrou službu. Přimontované na batohu dávaly dost prostoru i pohodlí - do slabšího deště výborná věc. Silnější déšť nás ale zažene zpátky.

Dojem ze Slovenska jsme si zlepšili v příjemné hospůce nad sklenicí Zlatého bažanta a talíře halušek.

Vrcholy

Zato neděle se vydařila. Vojta sliboval dobré počasí i v sobotu, takže mu neděli nikdo nevěřil. Ale nakonec se jeho víra vyplatila. Přivítala nás modrá obloha a studený den.

Na hřebeni Nosič - vybavení na chatu M. R. Štefánika Na chodníku, podobný mají i ve Vysokých Tatrách Občas se mraky roztrhaly

Rádio hlásilo 5 stupňů v 1500 metrech. To znamená, že nahoře bude nula. Pravděpodobně silný vítr, protože ten je tam vždycky. Stoupáme přes chatu M. R. Štefánika, kde se naše skupina trhá. Na ty, kteří chtějí i na Ďumbier a zbytek, který raději posedí na chatách.

Odbočka na Ďumbier Na vrcholu Chopku - já, Alice a Vojta Útulno v horské chatě

Aktivně jsme vyrazili já s Alčou, jako ohař po stopě se nám hnal Vojta. Dohnal nás ale až na Kamenné chatě. Na vrcholech byla nechutná zima, mlha a větrno. Horká polívka a čaj jsou potom mnohem lepší.

Informace o cestě

Sobota
Nemecká (429m) - po modré - Ráztoka (480m) - dále směr Ráztocká hola - asi v polovině cesty otočka, a stejnou cestou zpět
Neděle
Trangoška (1050m) - po zelené - chata M. R. Štefánika (1727m) - po červené - Krupovo sedlo (1900m) - po červené na Ďumbier (2043m) a zpět - Krupovo sedlo (1900m) - po červené - Chopok (2023m) - po žluté po sjezdovce - Tangoška (1050m)
Mapa: VKÚ Harmanec122 - Nízké Tatry - Chopok

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Nízké Tatry na sněžnicích Malá Fatra Malá Fatra - Mojžíšove Pramene Pokus o Roháčskou hřebenovku Roháče

Nejnovější články

Puťák pro psa Cesta za Harry Potterem Vezmeme to od Počátků Hochkogel aneb uděláme si to pěkný! Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký"

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2023 Roman Hubáček