[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Vezmeme to od Počátků

6.8.2022 - 13.8.2022

Alice píše: V covidové depresi, během nekonečného toulání po internetu, jsem objevila fotku nádherného kanadského srubu. Zamáčkla jsem slzu, že jako Kanada nehrozí, ale po chvíli pátrání se ukázalo, že srub leží u rybníka nedaleko Počátek. A tak jsem hned 3. ledna objednala dovolenou, aby se bylo na co těšit.

Hospoda

Kluci si od "chatičky" slibovali klidnou dovolenou, ale "šílená" matka jim opět ukázala, jak může i pobyt na jednom místě taky vypadat, i když srovnáno s dlouhodobým průměrem to byla opravdu "klidná" dovolená (Teda dvě dovolené, protože už jsme tam byli dvakrát)

Dost svérázná cyklostezka Opět cyklostezka Náš srub

Záchvat první - cyklistika - tak nevím, kde se při plánování vzalo to přesvědčení, že oblast je rovinná a protkaná sítí cyklostezek. Rovinná ani náhodou, cyklotrasy tam jsou, ale vedou po silnicích, případně lesem, ve kterém se kácelo. Asi kilometr jsme přenášeli polomem, taky jsme s koly lezli přes pastvinu s elektrickým ohradníkem, přes bažinu a přes 20 metrů kopřiv. Klukům cyklistika moc s srdci nepřirostla. Ale navštívili jsme moravský Stonehenge (vybudován ve 21.století po Kristu), nejmenší menhir (k nenalezení, když není louka pokosená) a nádhernou hájovnu u Barborky.

Lom Antonka Jindřichův Hradec Na nádvoří zámku

Záchvat druhý - lukostřelba - kde jinde, než v krajině luk a polí lze nalézti terčovnice na každém kroku. U chaty rybník, za rybníkem les, za lesem louka se třemi balíky sena. Každý večer jsem pravidelně do soumraku střílela. První den jsem tu také hodinku strávila hledáním šípu, který šel mimo. Po této zkušenosti jsem se při střílení opravdu hodně snažila. Nejkrásnější byla louka při západu slunce a jednou se tam za mnou na kraj lesa přišlo popást stádo srnek.

Nejmenší menhir Zatopený lom Horní Cerekev Západ slunce u Sv. Ludmily

Záchvat třetí - lomy - plavání nebo lezení, lezení nebo plavání? Oboje miluju. No a úplně nejlepší je koupačka v lomech (a lezení nad vodou). V okolí je lomů spousta, na každé odpoledne jeden. Kluci protestovali a prosazovali rybník u srubu.

Děda s Honzou na jezeře Bizoni

Záchvat čtvrtý - tábor na kůlech - kolem Graselovy stezky jsou skalky. V jednom úseku mají tábor skauti, kde stany staví na kůly kolem skal, a na několik pater. Hrozně moc jsem to chtěla vidět, ale tábor zrovna probíhal, tak jsme jim tam nelezli. Po cestě jsme však našli bizoní farmu. Místo krásné, lidí spousta.

Ala a terčovnice Labuťí rodinka

Mezi mými záchvaty byl čas vyplněn klidem a pohodou - veslováním na rybníce, snídaněmi na vodě, skákáním z mola, skrýváním před labutí rodinkou, opalovaním, sběrem dřeva a večerními táboráky.

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Machov Bunkry kolem Králíků Laa - Laázně Bílý Potok na kole

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček