[bobroviny.cz] (c) 2004-2024 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Phoenix, Arizona

15.4.2014 - 29.4.2014

Alice píše: Po skoro šesti letech se nám přihodila dovolená bez dětského programu. Překvapivě, neplánovaně, ve vleku událostí. Roman odjel na služební cestu do Phoenixu, já přijela v půlce jeho pobytu za ním a vyrazili jsme na 10-denní cestu po severu Arizony a jihu Utahu.

Arizonský lesík

Protože to byla moje druhá (a Romanova čtvrtá) návštěva, kulturní šok se už nekonal, ale přesto mě Phoenix stále udivuje. Město v poušti bylo založeno roku 1867 mělo ještě před první světovou válkou kolem 3000 obyvatel, město rostlo velice pozvolna až do 70. let, kdy byla vynalezena klimatizace. Díky tomu tu začaly firmy skupovat levné pozemky a následně sem přesunuly výrobu. Začal příval obyvatel a dnes jich má Phoenix s předměstím přes 4 miliony.

Nízký kaktus Squaw Peak v neděli Vysoký kaktus Pavel v první délce Pohoda na štandu Pavel v třetí délce Výhled z Pinnacle Peak

Na území města, které má obrovskou rozlohu, se nachází také několik rekreačních zón, umístěných většinou kolem nějakého vrcholku nebo pohoří. Podnikli jsme tu 2 výstupy - turistický na Squaw Peak a horolezecký na Pinnacle Peak. Měli jsme štěstí na místní faunu a na prvním výletě jsme viděli přímo na chodníku obrovského leguána, bála jsem se, na druhém chřestýše a bála jsem se ještě víc. Naštěstí nás nic nepokousalo, i když tentokrát nás Roman vybavil knihou první pomoci a telefonními čísly na poisson station. U kousnutí chřestýše prý nemá žádná první pomoc smysl a má se běžet rovnou do nemocnice pro antisérum.

Roman ve třetí délce Chystání samospouště Roman v první délce Pinnacle Peak Slaňování z Pinnacle Peak

Přestože letáky na hotelu nabízejí ve Phoenixu spoustu zábavy, navštívila jsem pouze Butterfly Wonderland, nalákaná právě letáčkem na skleník s volně létajícími motýly. Nebylo to špatné, ale poměrně malé. Myslela jsem, že mi dopoledne nebude k prohlídce stačit, ale nakonec jsem za hodinu prošla všechno dvakrát. Ale motýli byli krásní a blízko a taky 3D film o migraci monarch butterfly (Danaus plexippus) se mi moc líbil. Kousek k nahlédnutí mají na webových stránkách. Velice sympatické mi přišlo, že se tu nekonaly žádné vitríny s našpendlenými mrtvolkami.

Motýli sosající nektar Škorpión svítí pod UV zářením Jídlo pro motýly Menelaus Blue Morpho

Jinak je ve Phoenixu akvárium, zoologická, dětské muzeum, muzeum hudebních nástrojů, botanická zahrada, zábavní park (minigolf ála simpsonovi, horská dráha ála Krok za krokem), downtown, nákupní centra ... http://www.visitphoenix.com. Značka: hledám sponzora pro další návštěvu.

Arizona a Utah - Moab

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Phoenix Jít a hledat Escalante Arizona vertikálně 300 - 3852m Moab Kaktusové město

Nejnovější články

Island - Kaldur pottur nejen na plovárně Island - Malý ráj uprostřed ničeho - Volcano Huts Island - Když jde blizard s vichřicí Island - Uvidět Skógar ... a uschnout Puťák pro psa

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2024 Roman Hubáček