[bobroviny.cz] (c) 2004-2022 Roman Hubáček
switch to limited english version
 

Sečská přehrada

25.8.2013 - 31.8.2013

Poslední prázdninový týden před tím, než definitivně začnou školky (na které se tak těším) a víceméně pravidelná pracovní doba (na kterou se také těším), jsme se vydali na samostatnou rodinnou dovolenou. A protože jsme si již mnohokrát vyzkoušeli, že donutit děti turistovat je vyčerpávající, nadchla jsem se pro pobyt u vody, pramice included. Volba padla na Sečskou přehradu, která nás nadchla minulý rok. Očekávání bylo splněno, jen donutit Honzíka sedět v lodi byl skoro stejný problém jako donutit Honzíka chodit.

Kočičí hrádek

Definitivně skončila tropická vedra a 3 dny nám pršelo. Ze začátku to moc nevadilo, ale docela rychle začalo docházet suché oblečení na děti, takže jsme byli rádi, že ve středu se počasí vylepšilo a čekalo nás pak už jen azuro.

Honzík s Klárkou na houpačce Alice s děckama na Kočičím hrádku Park zámku Slatiňany Zámek Slatiňany

Podnikli jsme několik výletů. První den s Martou s její partou na Kočičí hrádek u Slatiňan. Děcka byly z modelu zámku v lese nadšení, jen pořád chtěly hledat ty kočičky, které tam samozřejmě nejsou. Dan mě překvapil, že chtěl strašně moc na prohlídku Slatiňanského zámku, ale to už jsme nestíhali.

Výlet s mrňaty Chlapi před chatou Strašák Kozy ve skanzenu

Nejdobrodružnější bylo úterý, kdy jsme vezli dědu na vlak. Původně jsme chtěli do Přibyslavi, ale ta byla obklopena záhadným množstvím objížděk, takže jsme skončili ve Žďáru. Cestou zpátky jsem prosadila návštěvu skanzenu Veselý kopec. To už docela pršelo, ale protože tam měli mlýn i s kolem (Danův zájem), živé kozy (Honzův zájem) a hospodu (Bobrův zájem), tak byl výlet hodnocen kladně. Mně se tam líbilo velmi, prohlídka není organizovaná, každý chodí sám. Já mám skanzeny ráda, protože mám srovnání, že náš barák ještě není tak stará zřícenina. Navíc jsem si tam dala naprosto nejlepšího pstruha na grilu. Jen domů na chatu jsme dojížděli až za tmy a v souvislém dešti.

Výhled na přehradu

Na čtvrtek jsem měla návrh navštívit hrad Lichnici a muzeum v Chrudimi, ale byla jsem přehlasována většinou a vyhrál Romanův komerční návrh jet do Tongo parku do Hradce Králové. Nevěděli jsme, kde park přesně je, takže jsme nejdřív jeli na náměstí, kde jsme našli informace. Taky jsme nakoupili zásoby a pak už vyrazili na kraj města do nějakého odbchoďáku. Tongo park je velice podobný jako Bongo v Brně, ale fungovaly jim tam pistolky na pěnové míčky, takže jsme se tam docela vyřádili.

Sečská přehrada Prolízačka v Tongo parku Ostrov na Sečské přehradě

Nad Sečskou přehradou je zřícenina Oheb a od naší chatky to bylo příjemnou lesní cestou jen 1,5 km. Je odtud krásný výhled na přehradu a na ostrov uprostřed nejširšího místa. Klukům jsme na ostrově poslední den udělali hledání pokladu, přes drobné komplikace (uplavaná láhev s mapou) se nám to povedlo a Dan o ničem jiném celý víkend nemluvil. My využili situace, že jsou děti zaměstnání bonbóny, a dokonce jsme se i vykoupali.

Alice, Dan a Honza Večerní vyjížďka na lodi Mapa k pokladu Dan hledá poklad

Pak už jsme jen sbalili a odrazili domů. Ještě jsme byli na nejstarší přehradě v ČR v Paříží, hráz pěkná, ale jinak rybník. A úplně náhodou podle nenápadné cedule u silnice jsme našli hospodu na mýtince, což byla taková pěkná tečka za tím naším výletem.

Odkazy

 

Navigace

Předchozí - Další
Časová osa Přehled všech článků Větší akce

Fotka dne

Související články

Svratka na Vysočině

Nejnovější články

Orlí stezka aneb "jen aby to nebylo moc měkký" Kapitánčin deník 2 Kapitánčin deník 1 Velmi krátká recenze Dyje - než se do Nových mlýnů vlije

Hledat


Jak hledat Klíčová slova Klíčová slova obrázků Převodník jednotek

Co to tady je

O těchto stránkách Něco vás zaujalo, chcete mi něco napsat? Pošlete mi mail

RSS

RSS článků RSS fotek dne

 

 

(c) 2004-2022 Roman Hubáček